Avaleht Seltskond ERILINE DAVE BENTONILT! Homsest on müügis piletid Harry Belafonte mälestuskontserdile
ERILINE DAVE BENTONILT! Homsest on müügis piletid Harry Belafonte mälestuskontserdile

ERILINE DAVE BENTONILT! Homsest on müügis piletid Harry Belafonte mälestuskontserdile

Dave Benton1
Dave Benton

Peatselt saabuv sügis suunab muusikalembelised inimesed vabaõhukontserditelt taas saaliseinte vahele ning ka armastatud laulja Dave Benton ootab Harry Belafonte ande austajaid erilistele kontsertidele — novembris Tallinnas, Pärnus ja Tartus Vanemuines toimuvatele kontsertidele “Island in the Sun” saab juba homsest pileteid soetada.

Tegu on Arubalt pärit Dave Bentoni austusavalduskontserdiga legendaarsele Jamaika kalüpsolauljale, näitlejale ja kodanikuõiguste eest võitlejale Harry Belafontele, millel löövad külalistena kaasa ka Karl Madis, James Werts ja Dagmar Oja.

Kalüpso on Euroopa ja Aafrika juurtega Lääne-India saarte muusikastiil, mille alged pärinevad orjade suhtlusest, kel oli keelatud omavahel rääkida ja kes seetõttu üksteisega kommunikeerumiseks laulsid. Tegu on rütmilise rahvalaulu ning ka selle rütmiga seltskonnatantsuga. Kontserdil kõlavad sellised Harry Belafonte lauldud lood nagu “Matilda”, “Bananaboat song De-O”, “Island in the Sun”, “Jamaica farewell” ja veel suur hulk tema tuntumaid lugusid.

Kontserdid toimuvad 7. novembril Nordea Kontserdimajas, 13. novembril Pärnu kontserdimajas ja 14. novembril Teatris Vanemuine.

Piletid müügil Piletilevis alates homsest!

Jüri Kukk

Kommentaarid