3. Harjumaa parimad sportlased on Anett Kontaveit ja Lauri Malsroos
Harjumaa parimad sportlased on Anett Kontaveit ja Lauri Malsroos

Anett Kontaveit

Harjumaa 2013. aasta parimateks sportlasteks on tennisist Anett Kontaveit ja jalgrattaorienteeruja Lauri Malsroos.

Maakonna parim naissportlane Anett Kontaveit, võitis lõppenud hooajal neli tiitlit üksik- ja kolm paarismängus ning maailma edetabelis paikneb ta juba 228. kohal. Suvel võidutses Anett 10000-dollarilisel turniiril Türgis ning oktoobris sai esikoha Austraalias Margaret Riveris peetud 25 000-dollarilisel tenniseturniiril. Lisaks mängis Anett Kontaveit eelmisel aastal viies paarismängu finaalis, võites neist kolm – koos lätlanna Jelena Ostapenkoga sai ta esikoha Tallinnas, briti Jessica Reniga Edinburghis ning venelanna Polina Leikinaga Izmiris.

Lauri Malroos

Parimaks meessportlaseks valitud Lauri Malsroos saavutas eelmisel aastal Maailma meistrivõistlustel jalgrattaorienteerumise sprindis teise ja teatevõistlustel kolmanda koha. Euroopa meistrivõistlustelt on Lauri Malsroos teatevõistlustelt koju toonud viienda kohta. Samuti on ta Maailma karikavõistlustel 159 osaleja hulgas 12. kohal.

Lisaks parima sportlase tiitlile antakse neljapäeval välja Harjumaa koolidevahelise kompleksarvestuse võitja karikad. Gümnaasiumide/keskkoolide seas saab karika Jüri Gümnaasium ja põhikoolide seas Maardu Põhikool. Samuti kuulutatakse välja Harjumaa parim spordivõistlus 2013 aastal, Harjumaa parim kohaliku elu edendaja, pikaajalisem sporditoetaja ning antakse üle spordipreemia Meie teejuht, meie õpetaja.

Spordiaasta parimad kuulutatakse välja 16. jaanuaril Harjumaa Spordiliidu spordiaasta 2013 kokkuvõtete tegemisel Rahvusooperis Estonia.

Harjumaa parimate sportlaste auhinnakarikad annab üle Harju maavanem Ülle Rajasalu.