Avaleht Seltskond Mari Kalkuni uus sooloplaat “Ilmamõtsan” muugib lahti metsa ja maailma
Mari Kalkuni uus sooloplaat “Ilmamõtsan” muugib lahti metsa ja maailma

Mari Kalkuni uus sooloplaat “Ilmamõtsan” muugib lahti metsa ja maailma

Mari Kalkun
Mari Kalkun
Fotod: Ruudu Rahumaru

Täna ilmub Võrumaa juurtega laulja ja laululooja Mari Kalkuni kolmas sooloplaat “Ilmamõtsan”. See on soe ja intiimne kuulamine, naismuusiku vastus täiskiirusel edasi kihutavale maailmale.

Hingepugeva häälega muusiku uuel plaadil kõlab 12 lugu eesti ja võru keeles. Teemad on üldinimlikud, inspireeritud loodusest ja inimese eluringist. Enamike palade muusika ja sõnade autoriks on Mari Kalkun, ent viisistatud on ka metsaneenetsist poeedi Juri Vella ja Mari nõbu, folklorist Andreas Kalkuni luulet.

“Minu jaoks on väga oluline isiklik suhe teemaga, millest laulan,” sõnab muusik. “Nii on mitmed plaadil kõlavad lood pühendatud minu lähedastele ja pühitsevad murrangulisi hetki meie elus – sündi, surma, pulmi, aga ka argipäeva ilu tabamisi.”

Mari Kalkun

Paljud plaadi lood on laulutekstide kaudu seotud metsaga ja sellest ka albumi nimi. “Ilmamõtsan” või kõnes ka “ilmalaanen” tähistab maailma, mida võrokene armastab võrrelda metsaga.

Helipildis eksperimenteerib Mari Kalkun kanneldega, tuues selle arhailise pilli mängleva kergusega 21. sajandisse. Lisaks 12-keelsele väikekandlele ja 36-keelsele bassidega kodukandlele mängib Mari plaadil akordioni, harmooniumi, kellamängu, helinaid, jalatümpsu, šeikerit ja luuvurri.

Mari Kalkuni uus plaat “Ilmamõtsan” on tänasest müügil poodides ja peatselt ka digilevis. Plaadi esitluskontserdid toimuvad:

  • T, 28.11 kell 19.00 Tallinnas KUMUs
  • K, 29.11 kell 19.00 Tartus Eesti Rahva Muuseumis
  • N, 30.11 kell 19.00 Viljandis Pärimusmuusika Aidas
  • L, 2.12 kell 18.00 Paides Wabalinna Majas
  • P, 3.12 kell 18.00 Võrus kultuurimajas Kannel
  • K, 6.12 kell 19.00 Pärnus teatris Endla

Tallinna, Tartu ja Pärnu kontsert toimuvad koostöös JõuluJazziga.

Kommentaarid