Avaleht Seltskond VIDEO! Noore tüdruku elu päästnud politsei koerajuht Raul Bamberg: koerajuhi amet on elustiil
VIDEO! Noore tüdruku elu päästnud politsei koerajuht Raul Bamberg: koerajuhi amet on elustiil

VIDEO! Noore tüdruku elu päästnud politsei koerajuht Raul Bamberg: koerajuhi amet on elustiil

Fotod: Rasmus Kooskora

Tallinna Televisiooni aastavahetussaate „Soovime head“ esimene stuudiokülaline oli pärit Soomest, tema esivanemad aga Belgiast, ta on 8 lapse isa, töötanud 5 aastat korrakaitseorganites ja päästnud mitmeid politseioperatsioone, ta on erakordselt julge, ustav ühele mehele – ja ta haugatab, kui öelda „Teenida Eesti rahvast“! Tegu on mõistagi politseikoer Nachoga, kes tuli saatesse koos koerajuht Rauli Bambergiga!

Nacho on otseselt päästnud ühe inimelu. Kord sai politseinik Raul teate, et üks noor tüdruk on kadunud ja otsingud pole tulemusi andnud. Koerajuht meenutab, et aeg töötas tema ja Nacho vastu – tee oli libe ja bussi oli vaja tankida, kuid see andis aega taktika läbi mõelda. Segitallatud paigas leidis Nacho 10 minutiga jälje üles ja 700 meetri kaugusel rohus tüdruk oligi. Tema leidmine toimus viimasel hetkel, vaid minutite pärast oleks võinud hilja olla.

Kõiki saatekülalisi iseloomustasid läbi video ka lasteaialapsed, nii ka politseikoer Nachot: „Paistab sõbralik ja rõõmus!“, „Talle meeldib, kui teda sügatakse!“, „Politseikoerad tunnevad lõhna!“, „Kingiks talle närimiskondi!“ ja „Talle meeldiks kalli!“ Koerajuht Raul aga meenutab, kuidas ta sõitis Soome, et endale koera valida ja üheksast kutsikast oli just Nacho see, kes võtmed hambus talle vastu jooksis, ning see ka otsustas asja. Kui Rauli endine koer Nero oli sõber kõigile, siis Nacho on lojaalne vaid peremehele, tema igapäevatöö on jälgede ajamine, kurjategijate püüdmine ja politseinike kaitsmine, õpet on koer saanud ka uimastite leidmise alal.

Raul jutustas, et politseikoerajuhi amet on elustiil – päev algab varahommikul koera väljaviimisega, siis on töö või treening ja tööjärgsest ajast on jälle suurem osa Nacho päralt. Koer on viiemees ja kuulekas, aga kord, kui ta peremehega enne jõululauda istumist jalutamas käis, otsustas ta Nacho pühenduda jõuluprae hankimisele, läks metskitsi taga ajama ja tuli alles 30 minuti pärast lõõtsutades ja saagita tagasi.

Koerajuht Raul töötab politseis 1992. aastast, koerajuhtidega koos töötab ta 1996. aastast, 2004. aastal aga anti talle vaid 15 minutit otsustamaks, kas ta soovib saada koerajuhiks või mitte. Mõistagi tegi mees jaatava otsuse. „Need olid mu elu tähtsaimad 15 minutit ja seda otsust ma ei kahetse, mul on töö ja hobi koos,“ seletas 2015. aastal Eesti parima koerajuhi tiitli saanud Raul Bamberg.

VAATA VIDEOT!

VAATA GALERIID!
Fotod: Rasmus Kooskora

Kommentaarid