Avaleht Film APOLLO TV I Menukas kodumaine film „Soo“ jõudis kinolinalt ka teleritesse
APOLLO TV I Menukas kodumaine film „Soo“ jõudis kinolinalt ka teleritesse

APOLLO TV I Menukas kodumaine film „Soo“ jõudis kinolinalt ka teleritesse

Tänavu jaanuaris linastunud Oskar Lutsu samanimelisel jutustusel põhinev mängufilm „Soo“ on nüüd kättesaadav ka kodumaise teleteenuse Apollo TV vaatajatele.

Mõne kuuga kinodesse üle 45 tuhande vaataja toonud Ergo Kulla lavastatud „Soo“ on ainulaadne Eesti mängufilmide seas. Maalilisel soomaastikul vändatud ning armastusest pakatav põnevusfilm loob hurmava sümbioosi, mille sarnast ei ole Eesti kinomeistrid veel varem näinud. Oskar Lutsule omane huumor ja värvikad kõrvaltegelased teevad vastvalminud filmist intrigeeriva kaaslase, mida võid nautida nii üksi kui kaaslastega.

„Tõsiasi, et film vaatajate poolt nii hästi vastu võeti, pani meid juba varakult tegutsema, et saaksime kodumaise linateose ka võimalikult kiiresti ka Apollo TV valikusse tuua,“ kommenteeris Apollo TV turundusjuht Andry Padar. „Tänaseks oleme sellega hakkama saanud ning loodame, et vaatajad naudivad filmi kodudes niisamuti kui kinodes.“

Padar toob välja, et see on suurepäraseks uudiseks neile, kes viirusleviku või kiirete toimetuste tõttu filmist kinolaval sootuks ilma jäid. „Meie eesmärk Apollo TV platvormiga on pakkuda parimat filmikogemust just seal, kus inimesed ennast kõige mugavamalt tunnevad – on see siis kodus, suvemajas või mujal – ning seda igas Eestimaa nurgas. „Soo“ täidab Eesti kinomaastikul olulist lünka ning anname endast parima, et oma filmivalikusse järjepidevalt lisa tuua. Juba lähiajal on Apollo TV’sse lisandumad praegu kinodes laineid lööv „Apteeker Melchior“,“ kommenteeris Padar.

Oskar Lutsu samanimelisel jutustusel põhineva mängufilmi “Soo” sündmustik toimub 1917. aastal, kui Euroopas möllas Esimene Maailmasõda ja Eesti idapiiri taga lahvatas revolutsioon. Noor kunstnik Toomas Haava (Franz Malmsten jr) tuleb Pariisist tagasi venna sootallu ja mässib ennast tahtmatult konflikti vägivaldse ja hirmsa Madjakuga (Martin Kork), kes ahistab kohalikku tütarlast Hildat (Hanna-Ly Aavik).

Kaunist ja salapärast tüdrukut hüütakse Metskassiks ning Toomas avastab ennast järsku keset pinevat võitlust armastuse eest, mille tõttu tuleb tal rinda pista nii kohaliku jõhkardiga kui ka eneses kasvava ebakindlusega.

Apollo TV’st leiab hulganisti Eesti ja välismaist meelelahutust: filme, sarju ja lastesaateid – seda kõike reklaamivabalt ja ühe kuutasu eest. Kodumaine teleteenuse pakkuja toob vaatajateni ka üle 50 telekanali 14-päevase järelvaatamisega. Teenust saab kasutada nii telerites, nutiseadmetes kui ka arvutiekraanidelt – korraga kuni kümnest erinevast seadmest.