Avaleht Seltskond Telesaated Eestlased on laulurahvas – tänavu on enim vaadatud muusikasaateid
Eestlased on laulurahvas – tänavu on enim vaadatud muusikasaateid

Eestlased on laulurahvas – tänavu on enim vaadatud muusikasaateid

Elisa järelvaatamise statistikast selgub, et eestlased on laulurahvas nii väljas kui kodus, sest tänavu vaadati esimese kuue kuu jooksul telest enim muusikasaateid. Striimingteenuses Elisa Huub oli populaarseim draamasarja „Valguses ja varjus“ teine hooaeg.

Elisa meelelahutusteenuste valdkonna juht Kertu Popp sõnab, et muusika- ja laulusaated on alati vaatajatele hinge läinud ning see annab julgust ka uute projektidega katsetada. „Paistab, et telekanalite vaheline vaikiv kokkulepe on, et nii sügisel kui kevadel on eetris mõni muusikasaade. „Maskis laulja“ on juba end tõestanud formaat, aga esimest korda ilmavalgust näinud „Ma näen su häält“ röövis kiirelt vaatajate südamed. Ettevalmistused sügisesteks teleprojektideks juba käivad ja vaatajad võivad kindlasti põnevusega oodata, mida telekanalid peatselt pakuvad,“ sõnas Popp.

Teletopi esikümnesse mahtusid veel Eurovisiooni lauluvõistluse finaal, Tõnis Niinemetsa komöödiaetendus ja värske paroodiasaade Edekabel.

Elisa striimingteenuses Huub oli aasta esimeses pooles enim vaadatud Elisa originaalsarja „Valguses ja varjus“ teine hooaeg, mis linastus jaanuaris ja mis on eksklusiivselt saadaval ainult Elisas. Teiste seas olid populaarsed ka enne tele-eetrit Huubi jõudnud „Kaks kanget Mehhikos“, „Rahva teener“ ja Elisa originaalsarjad „Süü“ ning „Ivalo“ teine hooaeg. „Tänavu sügisel üllatab ka Elisa taas ja toob igal järgneval kuul vaatajateni uue originaalsarja. Kokku soovime käesoleva aastaga tuua turule rohkem sarju kui seni kokku,“ lisas Popp.

Tele-eetris olnud filmidest vallutas Elisa järelvaatamise Harry Potteri ja James Bondi filmisaaga. Eesti filmidest mahtus esikümnesse spioonifilm „O2“. Elisa videolaenutuses oli vaieldamatult populaarseim laste lemmik „Käpapatrulli film“. Teiste seas olid populaarsed ka Marveli kinosaaga nostalgiahõnguline „Ämblikmees: pole koduteed“, musta huumoriga vürtsitatud „Eesti matus“ ja kolm aastat tagasi linastunud, ent endiselt populaarne „Lumekuninganna II“.

Elisa Elamuse järelvaatamise kuue kuu TOP

 1. Maskis laulja – TV3
 2. Ma näen su häält – KANAL2
 3. Eurovisiooni lauluvõistlus 2022: Finaal – ETV
 4. Tõnis Niinemets grow-up comedy ”THE KID” – KANAL2
 5. Edekabel 20 – TV3
 6. Eesti Muusikaauhinnad 2022 – KANAL2
 7. Eesti Laul 2022 – ETV
 8. Armastus – TV3
 9. Pealtnägija – ETV
 10. Aktuaalne kaamera – ETV

Elisa Elamuse filmide järelvaatamise kuue kuu TOP

 1. Harry Potter ja saladuste kamber – KANAL2
 2. Harry Potter ja tarkade kivi – KANAL2
 3. Harry Potter ja segavereline prints – KANAL2
 4. Harry Potter ja Fööniksi ordu – KANAL2
 5. Harry Potter ja Azkabani vang – KANAL2
 6. Kiired ja vihased: Hobbs ja Shaw – TV3
 7. 007: Skyfall – TV3
 8. 007: Spectre – TV3
 9. O2 – KANAL2
 10. Harry Potter ja surma vägised: Osa 2 – KANAL2