Avaleht Film Forum Cinemas Forum Cinemase aasta popim film oli „Bohemian Rhapsody“
Forum Cinemase aasta popim film oli „Bohemian Rhapsody“

Forum Cinemase aasta popim film oli „Bohemian Rhapsody“

2018. aastal osutus Forum Cinemase kinodes populaarseimaks filmiks „Bohemian Rhapsody“, mida käis vaatamas kokku üle 31 000 silmapaari.

Kõigest 250 vaataja võrra vähemaga platseerus teisele kohale kodumaine “Klassikokkutulek 2” ja kolmandale kohale animafilm “Imelised 2” ligi 25 000 külastusega. Filmide esikümnes on kolm superkangelastefilmi („Avengers: Infinity War“, „Venom“, „Deadpool 2“), kolm animatsiooni („Grinch“, „Hotel Transylvania 3“, „Imelised 2“) ja kaks Eesti filmi („Klassikokkutulek 2“, „Seltsimees laps“).

“Lõppenud aastat võib lugeda edukaks, kuigi filme käidi vaatamas natuke vähem kui aasta varem. Ilmselt avaldab siin ka mõju tihe konkurents kinoturul,” selgitas Forum Cinemase tegevjuht Kristjan Kongo ja lisas, et sellele vaatamata on siiski Forum Cinemase külastajate hulk püsinud stabiilsena.

Möödunud aasta jooksul käidi Forum Cinemase kinodes Tallinnas, Tartus ja Viljandis filme ja muid erilinastusi vaatamas kokku ligi miljonil korral. Linastus eriti palju kodumaiseid linateoseid, millest Forum Cinemase kinodes oli populaarseim „Klassikokkutulek 2“ üle 31 000 vaatamisega. Järgnesid „Seltsimees laps“ üle 23 000 vaatamisega ja „Eia jõulud Tondikakul“, mis jookseb kinodes veel mõnda aega, aga suutis aasta lõpuks koguda juba ligi 18 000 vaatajat.

Tartu Ekraani kino külastajad tundsid möödunud aastal kõige rohkem huvi “Seltsimees lapse” vastu, kuid Viljandi Centrumi kinos osutus populaarseimaks “Klassikokkutulek 2”. Viljandi kinokülastuste statistikast ilmneb, et seal on üldse keskmisest populaarsemad tervele perele suunatud teosed. Kokku käidi Ekraanis aasta jooksul ligi 70 000 korral ja Viljandi Centrumis ligi 118 000 korda.

“Eriti hea meel on selle üle, et Viljandi Centrumi kino on väga hästi vastu võetud. Samuti läheb edukalt eelmise aasta alguses Coca-Cola Plazas avatud Luxe’i saalidel, kus on küll varasemaga võrreldes vähem istmeid, kuid vaatajaid on saalides käinud ligi 15 protsenti rohkem. Mugavuse tõstmisega kindlasti ka jätkame,“ lubas Kongo.

Kongo märkis, et uuest aastast on oodata möödunuga võrreldes veelgi tugevamat filmiaastat. Juba aasta alguses on ju linastumas mitmeid kindlaid hitte meie enda filmitegijatelt, nagu “Klassikokkutulek 3“ ja „Tõde ja õigus“.

Forum Cinemase kinodes on muutunud üha populaarsemaks ka eriprogrammid ja eriti kvaliteetsed ooperid. Näiteks MET Opera „Aida“ kogus ligi 750 vaatajat ja „Tosca“ 650 külastajat. Lõuna-Korea poistebändi BTS kontsertfilmi „Burn the Stage: The Movie“ käis vaatamas lausa ligi 1200 inimest.

Aasta jooksul toimus Forum Cinemase kinodes kokku 375 erinevat filmi-, ooperi-, balleti-, teatri-, kontserdi- ja spordilinastust. Aasta varem linastus erinevaid teoseid kokku 312.

3D-formaadis filme vaadati kokku 189 442 korral, mis moodustab 19 protsenti kõikidest külastuskordadest. Kõige rohkem 3D-formaadis vaatajaid kogus „Avengers: Infinity War“.

FORUM CINEMASE FILMIDE TOP 5:

Bohemian Rhapsody 31 026
Klassikokkutulek 2 30 784
Imelised 2 24 952
Hotel Transylvania 3 23 378
Seltsimees laps 23 070