Avaleht Film Fotod! Esilinastus kodumaine komöödia “Mehed”
Fotod! Esilinastus kodumaine komöödia “Mehed”

Fotod! Esilinastus kodumaine komöödia “Mehed”

Teisipäeval esilinastus eneseirooniline komöödia “Mehed”.

Film on välja kasvanud ühest viimaste aastate menukaimast teatrilavastusest. Stsenaariumi algteksti pealkirja all “Keskealiste meeste jutud naistest, filmidest ja alumiiniumkahvlitest” lõi 2008. aastal teatrikollektiiv Moskvas. 2010. aastal järgnes lavastusele ka seal film, mis purustas Venemaal vaatajarekordid. Nüüd on kord Eesti puliku käes, sest Gerda Kordemetsa kirjutatud ja lavastatud mängufilm “Mehed” on jõudnud kinodesse.

Kolm sõpra, kolm näitlejat Tiit (Tiit Sukk), Margus (Margus Prangel) ja Veikko (Veikko Täär) otsustavad ühel päeval koos Tallinnast Harakasaarele sõita, sest saarel pesitsev Veikko 25-aastane äsjaleitud poeg on tumedate mõtetega ummikusse jooksnud. Tiit pole sellisest saarest enne kuulnudki, aga otsustab põgenemisega mässumeelsust üles näidata, sest noor lavastajanna sunnib teda 40-selt Romeot mängima. Margus on omakorda turvalisest pereelust tüdinenud, sest pole alles enam midagi, mille üle üllatuda. Nii saabki alguse kolme mehe romantiline teekond läbi imekauni Lääne-Eesti. Päästemissioonist saab südamlik seiklus, mis toob eneseiroonia kaitsekihi alt välja kõik selle, mida keskiga meestesse vägisi kinni tahab taguda.

Lisaks peakangelastele teeb filmis kaasa hulk armastatud näitlejaid: Andrus Vaarik, Piret Laurimaa, Mihkel Vendel, Tõnis Niinemets, Ursula Ratasepp-Oja, Carmen Mikiver, Eva Püssa ja paljud teised. Filmi produtsendid on Tanel Tatter, Veiko Esken ja Jevgeni Supin.

Fotod: Erlend Štaub