Avaleht Film Fotod: Tartus Emajõe ääres algasid “Tähtsate ninade“ filmivõtted
Fotod: Tartus Emajõe ääres algasid “Tähtsate ninade“ filmivõtted

Fotod: Tartus Emajõe ääres algasid “Tähtsate ninade“ filmivõtted

22. juulil algasid Tartus uue kodumaise koguperekomöödia „Tähtsad ninad“ filmivõtted, kus esimesena võeti üles sõudmisstseen Emajõel ja stseenid peaosatäitja, 13-aastast Oliveri mängiva Ruben Tolgi ja tema isa Arturi rollis üles astuva Mattias Naaniga.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul paneb Tartu võimalusel linnaga seotud filmiprojektidele õla alla, sest mängufilmid on linnale heaks turundusvôimaluseks ja elavdavad ka majandust. „Kogu Tartu linn oma eriilmeliste linnaosadega on justkui üks suur filmipaviljon – meie linna südames voolav Emajõgi on siia meelitanud mitmeid filmitootjaid, samuti pakuvad filmitegijatele huvi Supilinna tänavad,“ sõnas ta. Koostöös filmitootjatega proovib linn leida paindlikke lahendusi, mis võimaldaksid filmivõtteid läbi viia nii, et see linnaelanike tavapärast igapäevapäevaelu liigselt ei segaks.

„Tähtsad ninade“ produtsent Esko Rips lisas, et filmimine kestab kokku 28 päeva. Enamik võttepäevi toimub erinevates Tartus asuvates võttepaikades. Augustis toovad filmivõtted kaasa ka ajutisi liikluspiiranguid Koidula ja Vikerkaare tänavatel ning lühikesi jalakäijate liiklemise seisakuid Dorpati jõeäärsel alal. „Täname tartlasi mõistva suhtumise eest. Sagimist linnatänavatel on võtteperioodil tavapärasest veidi rohkem, aga anname endast parima, et linlaste elu võimalikult vähe häirida,“ sõnas Rips.

Urmas Klaas tõi välja, et „Tähtsad ninad“ on hea koostöö jätk Nafta Filmsiga – varasemalt on sama tootja filminud Tartus koguperefilmi „Supilinna salaselts“, osa stseene möödunud aasta parimaks Eesti filmiks auhinnatud spioonipõnevikust „O2“ ja Eesti-Taani koostöös valminud draama „Erna on sõjas“.

Nii Tartus kui ka Tallinnas oodatakse vabatahtlikke filmivõtetel kaasa lööma. Võttegrupp värbab erinevas vanuses vabatahtlikke taustanäitlejaid ja produktsioonimeeskonna liikmeid. Töö on vabatahtlikkuse põhimõttel, võttemeeskond tagab huvitava kogemuse ja toitlustamise.

Nii täiskasvanuid kui ka vanema loaga lapsi oodatakse taustanäitlejaks 26.07.-11.08. Tartu ja 21.-28.08. Tallinna võtetele. Oma huvi ja sobivad kuupäevad saab registreerida siin.

Vabatahtlikke produktsioonimeeskonna liikmeid oodatakse kaasa lööma Tartu võtetele 26.07.-19.08. ja Tallinnasse perioodil 25.-29.08. Registreerimise ankeet asub siin.

Režissöör Ingomar Vihmari sõnul jutustab „Tähtsad ninad“ laste ja vanemate suhetest kaasaegse ja värske nurga alt, esitades küsimuse, mida on ühel perekonnal tarvis õnnelik olemiseks: 13-aastased Oliver ja Sass meisterdavad tööõpetusetunnis ninakujulise prillihoidja, mis äratab ootamatult salapärase suurinvestori huvi. Samal ajal näeb Oliveri hiljuti koondatud isa vaeva, et leida uus ametikoht. Poisid on iseseisvaks äriajamiseks aga liiga noored ja nii tekibki plaan, kuidas tabada kaks kärbest ühe hoobiga: nad palkavad oma firmat juhtima Oliveri isa ja päästavad seeläbi ka Oliveri vanemate karile sõitnud abielu. Konks on aga selles, et Oliveri isa ei tea, et töötab poja ja tolle sõbra Sassi heaks. Algab hoogne topeltmäng, mis eskaleerub, kui poisid saavad teada, mis on salapärasel investoril tegelikult plaanis.“

“Tähtsad ninad” on universaalne ja tänapäevane lugu, mis käsitleb noorte jaoks aktuaalseid teemasid – näiteks innovatiivne start-up-maailm ja selle mõju peresuhetele –, kuid teeb seda läbi värskendava huumoriprisma. „Film tegeleb ka laiemalt universaalsete küsimusega: mis on edu ja õnn tänapäeval? „Tähtsad ninad“ annab võimaluse rääkida olulistest asjadest lahedal moel nii laste kui ka vanematega,“ selgitas Vihmar.

Filmi tootmise eelarve on miljon eurot. Seda rahastavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Elisa, Creative Europe Media ja Tartu Filmifond.