Avaleht Seltskond JJ-STREET RING FM-IS! Tantsukooli asutaja Joel Juht kutsub tantsima igas vanuses inimesi
JJ-STREET RING FM-IS! Tantsukooli asutaja Joel Juht kutsub tantsima igas vanuses inimesi

JJ-STREET RING FM-IS! Tantsukooli asutaja Joel Juht kutsub tantsima igas vanuses inimesi

Joel Juht-2Raadiojaama Ring FM eetris on seekord mees, kes saatejuht Ingemar Elleri sõnul on pikka aga harinud nii noori kui vanu tantsimises ja on juhatanud ka JJ-Street tantsukooli ning mõistagi on selleks Joel Juht. Kuivõrd jutt algab bisnest, siis selgitab Joel, et tantsuga tegi ta algust 1997. aastal, Tallinnas aga hakkas õpetama 2003. aastal. “Bisnesist läks asi kaugelt mööda, asi toimus rohkem noorsootöö formaadis,” räägib ta. “Kui raha küsida, on alati küsimus selles, mida vastu antakse. Loomulikult tuleb raha teenida, sest elada on vaja, asjad tuleb vaid balansis hoida.”

Saatejuht arvab, et Joel on suutnud asju tasakaalus hoida, sest ta on ise õnnelik ja seda on ka tema õpilased ja treenerid, seega sünergia toimib. Joel teatab, et tema on tantsukoolist juba natuke eemal, peale on kasvanud uus põlvkond, kes tegude ja oskuste järgi võttes suudab ise tantsukooli vedada. Põhjuseks, miks tema on raadioeetris, on aga see, et tulemas on uus hooaeg ning varsti saab üle Eesti toimuma uute tantsijate vastuvõtt, kus inimesed saavad kohale tulla ja proovida tasuta erinevaid tantsustiile — ei ole tähtis, kas oled noor või vana, see, kel hinges on tantsija peidus, saab proovida midagi uut.

“Ei pea tulema ainult tantsimise pärast — tulge, kui on motivatsioonipuudus, muretsete tervise või rühi pärast, kui on probleeme suhtlemisega ja tahate toredas keskkonnas leida uusi tutvusi — neid uusi asju on palju, mille pärast tulla,” soovitab Joel. “JJ-Street ei sea mingeid piire, me ei lähtu ainult tantsimisest, nagu paljud tantsu õpetamisega tegelevad koolid.” Ta soovitab täpsemalt uurida kodulehelt jjstreet.ee, kus on kirjas ka näidistrennide ajad.

Joel Juht

Kui raadiomees tahab teada, kas ka temast võiks tantsija saada, vastab Joel: “Kõigist saab asja, iseasi on see, mida sa ise tahad, et kes sinust saaks — soovid tuleb lagedale lüüa, siis vaatame, mis sinust saab.” Saatejuht ohkab seepeale, et pensionini on veel aega ja see tuleb ju millegagi ära sisustada.

Oktoobris on taas tulemas juba viimased 9 aastat toimunud JJ-Street Baltic Sessioni tänavakultuuri festivalinädal, mis lubab taas millegi uuega üllatada, seekord seondub see tähesõdadega. Joeli sõnul on ettevalmistused täies hoos, tantsurahval tõsist puhkustelainet polnudki, nokitsemine käib kogu aeg.

Jutuks tuleb öökubide tantsustiil ja Joel keeldub teiste eest rääkimast, nentides siiski, et oleme justkui ameeriklased, kes tänavajutus on kõvad tegijad, kuid nii silmaring kui haridustase kipuvad siiski napiks jääma. Tema sõnul otsustab igaüks ise, kui hea või halb ta on, ja kes üle pingutab, sellele annab loodus ise vitsad kätte. Üldiselt arvab Joel, et eestlane oskab sel moel tantsida, et kaks sammu vasakule, kaks paremale ja oledki tantsija valmis. Ta toob võrdluse autosõiduga, mida paljud meist arvavad oskavat, kuid liiklusesse minnes selgub, et ega ei oska küll.

Jutt läheb ka muusikale ning saatekülalise arvates oleks muusikata inimesed masenduses ja saatejuhi arvates poleks raadiodiskori ametis tööd. Mis aga puutub tutvustavatesse tantsupäevadesse, siis 27. augustist 11. septembrini saab järgi proovida 9 stiili, mille seast peaks igaüks endale midagi leidma. Põhistiilideks on hip-hop, popping, locking, urbanistliku muusika austajatele house, vogue. Muide, JJ-Streeti tantsukooli õpilased on juba aastaid Koolitantsu festivalil tõestanud, et on tugevad tantsijad. Saatejuht viib jutu peotantsule ja Joel selgitab, et peotantsu kui sellist pole olemas, on võistlustants, mis neil on hustle-tantsuna, mida kool pole veel välja reklaaminud, kuid seda ollakse aasta jagu juba lihvinud. “Eraldi treeninggruppe veel pole, see on tulevikuplaan,” ütleb Joel ja Ingemar täpsustab, et tegu on paaristantsuga, mis annab võimaluse üksteise vastu liibuda.

“Meile on tähtis, et keegi ei mõtleks, nagu tantsiksid meil ainult noored,” rõhutab saatekülaline. “Võivad tulla ka eakamad — oleme pannud tantsima ka 70-aastaseid vanaemasid, kes esinesid ka Baltic Sessioni laval. Trenniskäik on hea, kui võtad kaasa sõbranna, kellega saab koos käia ja juttu ajada.” Ehk siis Ingemari sõnul võib tantsutrenni hinge alla teha ja siis vanaemaga tantsimas käia.

Saatejuht uurib JJ-Streeti kodulehte ja leiab seal kodukorra tutvustuse. “Kord peab olema, see distisplineerib ja hoiab maja korras,” ütleb Joel. Ta lisab, et kui keegi soovib tantsukooli töös rohkem kaasa lüüa, siis on olemas rahvusvahelised ja teleprojektid, väljundeid on palju ja kõik võivad kaasa lüüa.

Joel meenutab ka suvist Camp of Hip-Hop laagrit Liipa talus ja nendib rahuloluga, et see on koht, kust noored said palju energiat ja millega kõik jäid ka rahule. “Me oleme jumala ägedad ja nii ongi,” võtab ta kokku. “Tantsukooli eesotsas on palju toredaid inimesi, kellel on selja taga aastatepikkune kogemus, kes tegelevad noortega ja kellega võiks kasvõi pilvelõhkujaid ehitada.”

Joelil tuleb veel kaasa lüüa saate loosimises ning valida tantsuhitt, mille järgi võiks sammud JJ-Streeet tantsukooli seada. Külaline ütleb, et tantsuteema on alati õnnelik, ja ta valib looks Alexis Jordani loo “Happiness”.

KUULA SAADET!

Jüri Kukk

Kommentaarid