Avaleht Seltskond Juubelipeotuli jõudis Tallinnasse
Juubelipeotuli jõudis Tallinnasse

Juubelipeotuli jõudis Tallinnasse

Täna keskpäeval jõudis Tallinnasse XXVII laulu- ja XX tantsupeo tuli, mis anti kell 13 Raekoja platsis pidulikult pealinna hoida.

„Täna siin, Raekoja platsis kohtuvad 85-aastane tantsupidu, 150-aastane laulupidu ja 800-aastane Tallinn,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart Raekoja platsil laulupeotuld vastu võttes. „See on meie ajalugu ja kultuur, aga ka tuli meie südames. Täna on mul eriline au võtta vastu ja anda edasi laulupeotuli Gustav Ernesaksa sõnadega: „Mineviku mäletamises olgu tunda tulevast. Laulmine jätkub. Juhtugu, mis juhtub, ärgu ta katkegu!“”

Kell 18 algab Georg Otsa nimelise Muusikakooli aias laulupeotule kontsert, kus esinevad lastekoor Ellerhein, Tabasalu Muusikakooli puhkpilliorkester ja rivitrummarid, Eesti Rahvusraamatukogu naiskoor, Keila Linnaorkester, kammerkoor Virmalised, kammerkoor Encore, Musamari Koorikooli lastekoor ja tütarlastekoor ja Estonia Seltsi Segakoor. Kell 21.20-21.45 toimub ühislaulmine Valter Soosalu juhatamisel, misjärel kell 21.45 algab Otsa kooli juurest rongkäik Pika Hermanni torni juurde.

Linnarahvas ja –külalised on oodatud juubelipeo tule teekonnale kaasa elama ja kontserte nautima!

„Tule tulemine“ on avamäng juubelipeole, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. 2019. aastal saab tuletulemise traditsioon 50-aastaseks: esimest korda toimus üle-eestiline tuletulemine 1969. aastal seoses laulupeo 100. juubeliga.

Tule teekond sai alguse 1. juunil Tartust, kus kunstilised toimkonnad päikesetõusul tule ERM-i pargis süütasid, ja lõpeb 4. juuli õhtul Tallinnas Kalevi staadionil, kus kell 19 algab tantsupeo esimene etendus.