Avaleht Film Kaadritagune videolõik paljastab, kuidas “Jõulud džunglis” lumesadu tekitati
Kaadritagune videolõik paljastab, kuidas “Jõulud džunglis” lumesadu tekitati

Kaadritagune videolõik paljastab, kuidas “Jõulud džunglis” lumesadu tekitati

Režissöör Jaak Kilmi kogupere seiklusfilmi „Jõulud džunglis“ on vaatamas käinud juba ligi 10 000 kinosõpra. Kaadritaguses videos saab näha, kuidas džunglis lumesadu tekitati.

Filmi tegemist dokumenteeriv kaadritagune videolõik paljastab, kuidas džunglis lumesadu tekitati, millised ootamatud eksootilised rekvisiidid kasutusele võeti ja kuidas näitlejatele kogu keha katvad tätoveeringud maaliti. Lisaks saab videost viiteid sellele, millised seiklused lapsi džunglis ees ootavad ja kuidas Indoneesia hõimurahvas hingedepäeva tähistab.

Režissöör Jaak Kilmi sõnul toodi värske jõulufilm kinodesse, et pakkuda publikule jõulurõõmu ja põnevat meelelahutust. „Praegusel ajal, mil lõunamaale reisida ei saa, on kindlasti nii lastel kui ka täiskasvanutel igatsus eksootika järele – film „Jõulud džunglis“ püüab seda kompenseerida. Kaadritagune video jutustab sellst, kuidas me filmi kõige maagilisemaid hetki lõime,“ kommenteeris Kilmi.

Filmikunstnik Katrin Sipelgas meenutab Indoneesias toimunud filmivõtteid: “See oli ühtpidi eksootiline kultuurielamus, aga mulle kui filmikunstnikule ka põnev väljakutse. Üsna lühikese ajaga sai aga selgeks, et kohalikest koosneva kunstimeeskonna puhul on tegemist ülimalt püüdlike inimestega, kes olid valmis magamata 24/7 töötama ja stardivalmis juba enne ülesande saamist.“ Üks suurtest väljakutsetest oli džunglis lumesaju tekitamine, sest see pidi filmiloos ka loogiline tunduma. „Märkasime, et džunglis on kõrged puud, millel rippusid pikad puuvillase sisuga kuprad. Kogusime paraja hulga neid vilju kokku ja lasime tõstuki ja ventilaatori abil valgetel kiududel langeda justnagu lumel. Nii saavutasime efekti, justkui sajaks lund nii, et see tundub ka usutav ja loogiline,“ kirjeldas Sipelgas lahendust keerukale olukorrale.

Produtsent Evelin Penttilä tunneb, et publik on filmi hästi vastu võtnud. „Meil on väga hea meel, et juba ligi 10 000 inimest on saanud koos filmi peategelaste Paula ja Akhimiga Indoneesias rännata. Pikk koolivaheaeg on veel ees ja kogu perega kinos seiklusfilmi vaatamine on üks viis lõbusasti aega veeta. Ehkki koroonaviiruse levik välistab rahvarohked kogunemised, on kinod ikkagi avatud ja enamasti on võimalik kontaktivaba kinokülastus,“ kinnitas Penttilä.

Kohustuslik näomaski kandmine ning hajutatud istekohtade jaotus teeb kinodest turvalise koha meelelahutuse tarbimiseks. Lisaks puhastatakse peale igat seanssi kinotoole ja iga tunni järel iseteenindusala. Paljudes kinodes võimaldatakse kontaktivaba filmielamust tänu iseteeninduskassadele ja käte desinfitseerimisvahendid on kõikjal kättesaadavad.