Avaleht Film Kinno jõuab film puuetega inimeste sohvrist
Kinno jõuab film puuetega inimeste sohvrist

Kinno jõuab film puuetega inimeste sohvrist

Sõpruses esilinastub 8. augustil imeväikese eelarvega vändatud lüüriline tragikomöödia „Anna mulle vabadus“ (“Give Me Liberty”, 2019).

See jutustab noorest vene emigrandist Vicist, kes tegutseb Milwaukees sotsiaaltöötajana ja sõidutab abivajajaid linna piires mikrobussiga. Usin ja abivalmis noormees püüab kõigi vajadusi rahuldada, kuid klientide kapriisid ja tänavail toimuvad meeleavaldused teevad graafikus püsimise võimatuks ja seavad Vici töökoha ohtu. Viimseni pingule veetud närvid toovad Vicis esile ka sünnipärase rahvuse, mida ta on tubli ameeriklasena üritanud endas alla suruda.

Filmi autoriks on Moskvas juudi peres sündinud ja teismelisena Ühendriikidesse emigreerinud Kirill Mikhanovsky, kes õppis Milwaukees Wisconsini ülikoolis lingvistikat ja antropoloogiat ning osales kaastudengite lavastatud lühifilmides näitleja ja operaatorina. 1999. aastal lavastas ta oma esimese lühifilmi. 2006. aastal Cannes’is esilinastunud esimene täispikk mängufilm „Sonhos de Peixe“ („Kalaunenäod“) võitis mitmel festivalil auhindu. Ehkki Mikhanovsky töötas noorpõlves ka ise puuetega inimeste sohvrina, pole tema kolmas täispikk film „Anna mulle vabadus“ tema sõnul otseselt autobiograafiline. Siiski on see väga isiklik teos.