Avaleht Film Kust leida koondavat infot kõikide uute sarjade ja filmide kohta?
Kust leida koondavat infot kõikide uute sarjade ja filmide kohta?

Kust leida koondavat infot kõikide uute sarjade ja filmide kohta?

Soojade ilmade lõppedes veedetakse üha rohkem aega kodus ja paljudele on kaaslaseks just mõni sarjade või filmide vaatamise platvorm. Kui vanasti leidis kõik vajaliku info eraldi telekavast, siis kuidas nüüd orienteerida kõikide uute erinevate platvormide ja seal ilmuva sisu seas?

Siis, kui lineaartelevisiooni kavad veel igas kodus diivanilaual aukohal olid, polnud valik muidugi ka nii mitmekülgne. Pannes tänapäeval ühte väljaandesse kõik erievate platvormide esilinastuvad uued sarjad ja filmid, siis ei jõuaks seda ilmselt keegi läbi lugedagi. Eestis on lisaks tavalistele televisioonikanalitele veel lisaks saada näiteks Netflix, HBO, Apple TV, Go3, Amazon Prime Video, Jupiter jne.

Lisaks sellele, et kanaleid ja uut sisu on väga palju, siis suurt osa uutest sarjadest ja filmidest ei reklaamita portaalides ka väga palju ette. Kuidas siis teada, kus ja kuna midagi head välja tulemas on?

Kui vaataja kasutab ainult ühte platvormi, siis kindlasti jõuab palju infot temani platvormi enda reklaamide ja soovituste kaudu. Seega tuleb kasuks alati panna endale meeldivale sisule „like“ ehk näidata, et konkreetne sari oli meelepärane, sest uued soovitused paneb paika algoritm. Samas ei tasuks ainult süsteemi algoritmidele lootma jääda, sest nii võib päris palju uuest sisust kahe silma vahele jääda. Kindlasti peaks platvormilt seepärast teatud-regulaarsusega otsima üles „New Releases“ alamlehe. Sealt leiab filtreerimata kujul sisu, mis on kanalil just välja tulnud. Paraku ei anna need tavaliselt ette teada alles tulevatest sarjadest.

Teine variant on lihtsalt otsida infot internetiavarustest, kuid see info on enamasti inglise keeles ja üldjuhul koondab üksnes ühe platvormi sisu. Selle variandi miinuseks on samuti see, et platvormi huvi on ühtemoodi tõsta esile kogu oma sisu. Hoolimata sellest, kas see on pigem kehv või parem.

Erinevad filmidele ja sarjadele pühendunud portaalid teevad küll vahel ülevaateid, mida põnevat kuskilt platvormilt tulemas on, kuid nende probleem jääb selle taha, et sellised ülevaated pole eraldi portaalide osad vaid üldjuhul tehtud ühe artikli või postituse raames. Seega ei saa siin loota mingile kindlale regulaarsusele.

Kui ülemaailmselt on raske kõikide platvormide infot ühele lehele koguda, sest riigiti on platvormide sisu vägagi erinev, siis Eesti kontekstis on üheks väga heaks variandiks siiski vaata.tv nimeline leht. Samsungi eestvõttel loodud portaal koondab valikut parimatest uutest tulevatest ja juba esilinastunud seriaalidest ja filmidest, mida näitavad voogedastusplatvormid, mis on Eestis saadaval. Nende hulgas Netflix, HBO, Apple TV, Amazon Prime Video ja Eesti enda Jupiter, Go3.

Vaata.tv valik on kokku pandund mitmete filmikriitikute, k.a. Eesti, soovituste järgi ning erilisemate sarjade ja filmide puhul on juurde lisatud ka kriitikute arvustused. Portaali eesmärk on aidata vaatajatel jõuda parima sisuni ning tuua selle kõrval otse huvilisteni Samsung QLED telerite parimad pakkumised.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga