Avaleht Seltskond Lacuna Coil esineb neljandat korda Eestis
Lacuna Coil esineb neljandat korda Eestis

Lacuna Coil esineb neljandat korda Eestis

Folkmetalli üks kuulsamaid esindajaid Eluveitie (Šveits), gootimetallitäht Lacuna Coil (Itaalia) ja raskemat nu-metal’it viljelev Infected Rain (Moldova) annavad 15. detsembril vägeva kontserdi Tallinnas Rock Cafes.

Lacuna Coil pole muusikaaustajate jaoks kindlasti võõras nimi. 1994. aastal alustanud bänd on Eestit ka varasemalt väisanud, viimati möödunud aasta Hard Rock Laagri peaesinejana. Tänaseks on nad välja andnud kaheksa stuudioplaati, millest “Comalies” sai maineka plaadifirma Century Media enim müüdud albumiks ja “Dark Adrenaline” jõudis Billboardi edetabeli 15. kohale.

Varasemalt mitmel korral Tallinnas üles astunud Eluveitie loodi 2002. aastal, kui bändi vokalistil Chrigel Glanzmannil tärkas idee liita energiline metallimuusika iidsete keldi kultuurist pärinevate elementidega. Nende esimene stuudioalbum “Spirit” pälvis kohe plaadifirma Nuclear Blast tähelepanu ja sealt edasi on bändi saatnud märkimisväärne edu.

Infected Rain on metallimaastikul samuti tuntud nimi, mille taga seisev punt sai tuule tiibadesse 2008. aastal.

Kontserti korraldava Urban Culture Entertainmenti esindaja Tanja Korenik tõdeb, et tegemist on kindlasti oodatud üritusega. “Kõigil neil on Eestis väga palju tõelisi fänne! Lisaks tuleb ka mainida, et kõigil kolmel on naisvokaal ja seetõttu on oodata kindlasti väga elegantset etteastet.”

Piletid on saadaval 23. jaanuarist Ticketeris. Fännipiletid tulevad müügile 31. jaanuaril Tallinnas pubis Woodstock ja kaupluses Stanford Music ning Tartus pubis Underground.

Bändid annavad 2. novembril algaval Suurbritannia ja Euroopa tuuril tänavu 37 kontserti. 12. detsembril esinetakse Lätis, siis Soomes, Eestis ja Rootsis.