Avaleht Seltskond Telesaated Maailmakuulsa telemängu „Mastermind“ must tool jõuab Eestisse!
Maailmakuulsa telemängu „Mastermind“ must tool jõuab Eestisse!

Maailmakuulsa telemängu „Mastermind“ must tool jõuab Eestisse!

BBC Studios teatas täna, et formaadil Mastermind põhineva mälumängu õigused müüdi esmakordselt Eestisse.

Suurbritannia legendaarne kauaaegne televiktoriin, mis on kuulus tänu väljakutseid pakkuvatele küsimustele, aukartustäratavale mustale toolile ja tunnuslausele „Ma alustasin – seega ma lõpetan“, jõuab televaatajateni TV3 vahendusel, kus BBC formaatidel on toodetud ka saated „Tantsud tähtedega“ ja „Eesti parim pagar“. Alates märtsikuust näeb TV3s ühtteist „Mälumaratoni“, mis on eetris kord nädalas.

Saatejuhiks ja produtsendiks on Teet Margna, kes on varasemalt tootnud ka telemänge „Kuldvillak“ ja „Rooside sõda“.

Teet Margna. Foto: TV3 Grupp

Suurbritannias juba üle 50 aasta eetris olnud „Mastermind“ paneb proovile võistlejate üldteadmised. Igas saates osaleb neli inimest, kes saavad võimaluse istuda mustale toolile ja vastata küsimustele kolme vooru jooksul. Võidab see, kelle punktiskoor on kõrgeim, asudes edaspidi võistlema teiste saadete võitjatega, et pääseda suurde finaali.

Eesti on kaheteistkümnes riik, kuhu telemängu õigused müüdi; lisaks on litsentsiomanikud ka Austraalias, Iirimaal, Venemaal, Kasahstanis ning Walesis.

„Meil on väga hea meelt, et TV3 vahendusel jõuab vaatajateni teleformaat, mis on BBC kvaliteetprogrammide hulka kuulunud juba aastakümneid. Kindlasti naelutab see telerite ette ka Eesti vaatajad, kelle seas on mälumänguhuvilisi väga palju,“ märkis TV3 Grupp Eesti tegevjuht Signe Suur, lisades, et erilist rõõmu võib tunda ka saatejuhi üle, kelleks on rahva lemmik ja telemälumängude hing Teet Margna.

„On tõepoolest suurt elevust tekitav, et „Mastermindi” ikooniline must tool jõuab Eestisse. Teet Margna kui mälumängude meister paneb võistlejate teadmised viimase piirini proovile, pakkudes vaatajatele ühtaegu nii meelelahutuslikku kui ka haaravalt pingelist vaatemängu,“ kommenteeris BBC Studios Global Format Sales seenior-asepresident André Renaud.

  • „Mälumaratoni“ saatesse saab end registreerida e-posti teel: maraton@tv3.ee.
  • Salvestused toimuvad märtsis ning “Mälumaraton” jõuab TV3 eetrisse juba sel kevadel.