Avaleht Muusika MÄRKA MUUSIKAT MEIE ÜMBER I Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse mitmekülgse programmiga
MÄRKA MUUSIKAT MEIE ÜMBER I Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse mitmekülgse programmiga

MÄRKA MUUSIKAT MEIE ÜMBER I Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse mitmekülgse programmiga

1. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva, millele pani 1975. aastal aluse lord Yehudi Menuhin. Rahvusvahelise muusikapäeva eesmärgiks on juhtida tähelepanu muusikavaldkonnale, tõsta esile valdkonnas tegutsevaid muusikuid ja panna märkama mitmekesist helide maailma meie ümber.

Eestis tähistatakse muusikapäeva Eesti Muusikanõukogu eestvedamisel juba 20 aastat –  viimased 9 aastat suurejoonelise kontsertide programmiga, mille raames kõlab ühel päeval elav muusika üle terve Eesti. Andekate interpreetide ja hakkajate korraldajatega koostöös leiavad mitmetes kodumaa paikades aset erinevad muusikasündmused.

1. oktoobril leiab igaüks endale meelepärase viisi kuidas rahvusvahelist muusikapäeva tähistada. Muusikapäev viib helirännakutele kultuurimajades, kontserdisaalides, kirikutes aga ka avalikus ruumis. Üle Eesti kõlavad instrumendid, helisevad lauluhääled, põriseb filmiprojektor ja mööda muusikarada vuhiseb jalgratas.

Muusikapäeva lahutamatu osa on pidulik rahvusvahelise muusikapäeva gala, mis toimub äsja avatud Viimsi Artiumis. Galal tunnustavad Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital valdkonna säravamaid tegijaid. Tseremoonia algab kell 19.00. Kõigil muusikasõpradel on galat võimalik jälgida Eesti Televisiooni vahendusel 1. oktoobril kell 21.35. Kohapeal osaleda soovijatel on võimalik soetada pääse Piletilevist.

Märka muusikat meie ümber, olgu selleks helisev meloodia, sahisevad sügislehed jalge all või vaikust katkestavad vihmapiisad. 

  • 1. oktoobril toimuvate muusikasündmuste ja kontsertidega on võimalik tutvuda muusikapäeva kodulehel. Muusikapäeval toimuvad üritused on nii tasuta kui tasulised, vastava info leiab nii Muusikapäeva kui sündmuse korraldaja veebilehelt.