Avaleht Film Peeter Rebase mängufilm “Tulilind” jõuab USAs üle 125 kino ekraanidele
Peeter Rebase mängufilm “Tulilind” jõuab USAs üle 125 kino ekraanidele

Peeter Rebase mängufilm “Tulilind” jõuab USAs üle 125 kino ekraanidele

Peeter Rebase debüütmängufilmi „Tulilind” Põhja-Ameerika levitamisõigused omandas produktsioonifirma ja filmilevitaja Roadside Attractions, mis viib filmi USA-s enam kui 125 kino ekraanidele.

“Peeter Rebase ja Tom Priori filmis näeme lisaks ilusale armastusloole ka meeldetuletust selle kohta, kuidas meil on vedanud, et saame elada vabalt just nii nagu ise tahame. On olnud aegu ja on isegi tänasel päeval kohti, kus see pole paljude jaoks võimalik. Tom Prior on Sergeina loonud meeldejääva tegelaskuju, kelle tahe jääda iseendaks võiks olla meile kõigile inspiratsiooniks,” kommenteerisid Roadside Attractionsi juhid Howard Cohen ja Eric d’Arbeloff.

Põhja-Ameerika eksklusiivne esilinastus toimub 29. aprillil. “See on “Tulilinnu” jaoks ülioluline sündmus. Leidsime USA turu jaoks väga tugeva partneri, kes suhtub iseseisva rahastusega tehtud filmidesse tõelise kirega,” kommenteeris “Tulilinnu” režissöör Peeter Rebane, kelle hinnangul on Ühendriikide turg rahvusvahelise tiimi poolt tehtud inglisekeelse filmi jaoks üks kõige huvitavamaid.

“Tulilindu” Ameerika Ühendriikides levitama hakkav Roadside Attractions on oma paarikümne aastase tegutsemisaja jooksul väga edukaks osutunud ja nad on seotud enam kui 20 Hollywoodi ihaldusväärseimale auhinnale Oscarile kandideerinud filmiga. Roadside Attractions on levitanud ka selliseid eestimaisele kinosõbrale tuntud ja kriitikute poolt tunnustatud filme nagu näiteks “Ülisuur mina” (Supersize Me, 2004), “Riskipiir” (Margin Call, 2011), Manchester by the Sea (2016), The Peanut Butter Falcon (2019) ja Judy (2019).

“Tulilind” on linastunud üle maailma pea neljakümnel filmifestivalil ja võitnud mitmeid auhindu. Maailma kinoesilinastus toimus oktoobri lõpus Tallinnas, kokku on film Eesti publiku seas kogunud rohkem kui 20 000 vaatamist. Pandeemiast tingitud piirangute tõttu on filmi esilinastus paljudes riikides korduvalt edasi lükkunud, kuid veel enne suve jõuab linateos mitmete suurte Euroopa riikide vaatajate ette.

“Tulilind” on Eesti režissööri poolt loodud tõsielusündmustel põhinev film, mis leiab aset 70. aastatel Nõukogude Liidu poolt okupeeritud Eestis. Reamees Sergei loeb kannatamatult demobilisatsioonini jäänud päevi, kui ta elu pöörab pahupidi lennuväkke saabunud kartmatu hävituslendur Roman. Uudishimust ajendatult kompavad Sergei ja Roman omavahelise sõpruse piire kui nende ja baasiülema sekretäri Luisa vahel tekib ohtlik armukolmnurk. Sergei on sunnitud silmitsi seisma oma minevikuga, Romani karjäär satub ohtu ning Luisa püüab kõige kiuste oma perekonda koos hoida. KGB uurimise alla sattudes riskivad nad oma elude ja vabadusega.

“Tulilind” filmiti inglise keeles rahvusvaheliste näitlejatega nii Inglismaalt, Ameerikast, Ukrainast, Venemaalt kui ka loomulikult Eestist. Kellel “Tulilind” veel vaatamata või soovib seda uuesti teha, siis Eestis on hetkel film kättesaadav Telia, Elisa, iTunesi ja firebirdmovie.com vahendusel.