Avaleht Seltskond RAT RACE! Rat Race Tallinn 2016 patroonid on Priit ja Märt Pius
RAT RACE! Rat Race Tallinn 2016 patroonid on Priit ja Märt Pius

RAT RACE! Rat Race Tallinn 2016 patroonid on Priit ja Märt Pius

Vasakult Priit ja Märt Pius Rat Race 2016 avaürituse paroodiashow
Vasakult Priit ja Märt Pius Rat Race 2016 avaürituse paroodiashow

Heategevusjooks Rat Race toimub sel aastal 2. juunil 2016, traditsiooniliselt Vanalinnapäevade raames, Tallinna Raekoja platsil. Rat Race on heategevuslik jooks, kus ülikondades või kostüümides kontorirotid tulevad igapäevasest töörattast välja ja jooksevad heategevuse nimel meeskondadena lõbusalt läbi Tallinna vanalinna.

Rat Race Tallinn annetab jooksu osalustasudest saadud tulu sel aastal Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingule, et toetada insuliinipumpade ostmist kümnele I tüüpi diabeeti põdevale lapsele. Insuliinipump aitab I tüüpi diabeeti haigestunud lapsel elada võimalikult tavapärast elu – pump mõõdab veresuhkrut automaatselt ning insuliini pole vaja lapsele eraldi süstida.

Rat Race Tallinn 2016 patroonideks on Märt ja Priit Pius. Noored näitlejad haigestusid diabeeti puberteedieas ning teavad oma kogemusest hästi, milline on elu diabeediga ning leiavad, et selle teema selgitamine on oluline. „Oleme ise diabeediga igapäevaselt seotud ja teame haiguse keerukusi omast käest. Mõte, et mõne lapse elu läheb natukene lihtsamaks, panebki meid heategevusjooksu Rat Race 2016 õnnestumisse panustama,“ sõnab Priit.

Priit Pius, Rat Race Tallinn projektijuht Tiina Tali, Märt Pius
Priit Pius, Rat Race Tallinn projektijuht Tiina Tali, Märt Pius

Rat Race Tallinn 2016 avaüritus toimus 14. aprillil restoran-klubi Clazzis, kus Eesti Ettevõtlike Noorte koja JCI Tallinna president Urmas Kamdron rääkis selle aasta heategevusjooksust ja toetuse saajast. Lisaks toimus õnneloos, mille auhinnad panid välja Eesti disainerid: Šikk, Reet Aus, New Vintage By Kriss ja Tallinna Nahatöökoda. Jooksu patroonid vennad Piusid esinesid meeleoluka paroodiaga ning õhtu lõpetas Koit Toome akustilise kavaga.

Registreerimine heategevusjooksule on hoogsalt lahti läinud ning sel aastal on osalema oodata rekordarvu meeskondi.

Rat Race Tallinna korraldaja on Eesti Ettevõtlike Noorte koda JCI.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga