Avaleht Telesaade “Roaldi retked Eestis“ toob Kabli memme ja Võrumaa mehe esimest korda Tallinna
“Roaldi retked Eestis“ toob Kabli memme ja Võrumaa mehe esimest korda Tallinna

“Roaldi retked Eestis“ toob Kabli memme ja Võrumaa mehe esimest korda Tallinna

Eesti filmi- ja teleauhindade galal parimaks intervjueerijaks valitud Roald Johannson jätkab gaas põhjas kodumaise reportaažisarjaga “Roaldi retked Eestis”.

Oma lugematutel rännakutel mööda Eestimaad on Roald tihtilugu kuulnud legende kaasmaalastest, kes pole vabas Eestis mitte kunagi Tallinnas käinud. Saab see päriselt tõsi olla? Pärast pikka ja põhjalikku uurimustööd, olles otsinud nii maa alt kui ka maa pealt, leidis sihikindel saatejuht need eestlased lõpuks üles ja korraldab neile üllatusterohke kultuuripäeva pealinnas, esimest korda Eesti Vabariigi ajastul.

Mõniste küla Toivo Kuslapuu oli ehitusmees, kes aitas 1979. ja 1980. aastal Moskva olümpiamängude ajaks ehitada üles Tallinna lennujaama. „Me viisime ta muidugi oma kätetööd vaatama ja seal oli talle pisike vastuvõtt korraldatud. Toivo ei olnudki pärast seda aega kordagi pealinna sattunud. Lisaks käisime Toivoga Hipodroomil, Noblessneris, riigikogu ees ja Tornimäe kõrghoonete rajoonis,“ vihjab Roald.

Saate teise peaosalise, Kabli küla proua Juuliga veetis Roald Tallinnas terve päeva. Külastati Kalaranna kallist elukvartalit, Meremuuseumi, Linnahalli, Raekoja platsi, Stenbocki maja ja peaminister Kaja Kallase vastuvõttu.

Proua Juuli on vitaalne vanaproua, kes on orvuna üles kasvanud. Vanemad surid, kui ta oli 10-kuune, seega jäi ta vanavanemate hooldada. „Ülimalt empaatilise ja heatahtliku inimesena on Juuli ka veel 91-aastasena vitaalne inimene, kes siiani oma peenramaa ja kartulipõllu eest hoolt kannab. Linnaareng on teda alati huvitanud,“ sõnas Roald.

“Roaldi retked Eestis: tagasi Tallinnas“ on Kanal 2-s täna kell 20.