1. Avaleht
  2. Seltskond
  3. Telesaated
  4. Saatesarjas “Laulumängud Annikaga” osalevad pärimusmuusikud Kristiina Ehin ja Silver Sepp
Saatesarjas “Laulumängud Annikaga” osalevad pärimusmuusikud Kristiina Ehin ja Silver Sepp

Saatesarjas “Laulumängud Annikaga” osalevad pärimusmuusikud Kristiina Ehin ja Silver Sepp

Pärimusmuusik Annika Mändmaa tegi lastele laulumängude tasuta saatesarja, milles astuvad teiste hulgas üles pärimusmuusikud Kristiina Ehin, Silver Sepp, Katrin Laidre ja Kulno Malva.

Koostöös Eesti Pärimusmuusika Keskusega tõi Mändmaa esmakordselt Eesti peredeni neljaosalise veebisaate, kus esitatakse Eesti pärimuslikke lastelaule. Isegi kui lood eelnevalt tuttavad ei ole, saavad muusikasõbrad kohe kaasa laulda.

„Eeskujuks kodustele kuulajatele on lauluring salvestatud koos laste ja nende vanematega. Soovime soodustada pärimuslike lastelaulude laulmist koduses õhkkonnas, lapse ja vanema ühist ajaviitmist ning pärimuse edasikandmist põlvest põlve,“ selgitas projekti autor ja elluviija Annika Mändmaa, kes on keskuse stipendiumikonkursi üks laureaatidest.

Saade sobib igas vanuses laulu- ja mängusõpradele – eelkooliealistest pensionärideni. „Eelkõige on see aga mõeldud lastele ja vanematele koos vaatamiseks ja kaasa tegemiseks,“ lisas rahvamuusik.

Laulude kõrval antakse ka ülesandeid, mida on võimalik teostada nii videote vaatamise ajal kui ka pärast seda. Nii tuleb näiteks joonistada pilt kuuldud laulu kohta, ehitada käepärastest mänguasjadest-patjadest laev, et seal laevamängu mängida või küsida vanavanematelt üks laul, mida neile lapsena lauldi.

Eesti Pärimusmuusika Keskuse juht Tarmo Noormaa ütles, et Annika idee tutvustada lastele juba varases eas pärimusmuusikat ja -kultuuri on äärmiselt tänuväärne, sest lisaks uutele teadmistele on lastel võimalus koos emade-isade, vanaemade-vanaemadega ühiselt aega veeta.

„Pärimusmuusika on sild erinevate põlvkondade vahel. Nüüd on digiajastuvõimalusi kasutades loodud uus ühendus ja võimalus, kuidas noorem põlvkond leiaks neile omases keskkonnas huvi pärimusmuusika vastu,“ lisas Noormaa.

Saatesarja leiab siit.

Head Uudised GoodNews