Avaleht Seltskond SABATON FACTORY’s! Rootsi metalbänd annab show märtsis
SABATON FACTORY’s! Rootsi metalbänd annab show märtsis

SABATON FACTORY’s! Rootsi metalbänd annab show märtsis

Sabaton Foto allikas: www.sabaton.net
Sabaton
Foto allikas: www.sabaton.net

15. märtsil annab tuuri “Heroes On Tour” raames Tallinnas klubis Factory kontserdi Rootsi power-metal grupp Sabaton. Kaheaastatagusel täissaalile läinud kontserdil oli publik tunnistajaks, millise meeletu energiaga Sabaton naudib lavalolekut. Piletid Sabatoni kontserdile tulevad müügile Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti esmaspäeval 26. jaanuaril.

Grammis (Rootsi vaste Grammy auhinnale) nominent, Rootsi power-metal bänd Sabaton sai alguse aastal 1999. Esimesed salvestused tehti legendaarses Abyss stuudios produtsent Peter Tägtgreni (Pain, Hypocrisy) nupukeeramisel. Demode kogumik “Fist of Fight” ilmus 2001. aastal plaadifirma Underground Symphony vahendusel ning täispika debüütalbumini “Primo Victoria” jõudis bänd 2005. aastal. Debüütalbumi temaatika oli kantud erinevatest sõjalistest lahingutest, sealhulgas Stalingradi lahing.

1501833_566830460068460_887060206_nAlbumi “Attero Dominatus” (2006) teemadeks olid Berliini lahingud, Hiroshima ja Nagasaki pommitamised jne. Albumi reklaamiks tegi bänd esmakordselt kaasa tuuri kui mängiti soojenduseks ansamblitele Edguy ja Dragonforce. Järgnesid tuurid koos Lordi, Therioni ja Grave Diggeriga. 2007. aastal andis Underground Symphony lõpuks välja ka albumi “Metalizer”, mis pidi tegelikult ilmuma juba 2002. aastal, kuid mis jäi erinevatel põhjustel riiulitele tolmu koguma. Vaatamata sellele, et plaadifirma ei teinud albumi reklaamimiseks erilisi pingutusi, jõudis “Metalizer” Rootsi hard-rock tabelites kõrgeimatele kohtadele.

Album “The Art of War” ilmus 2008. aastal ja just selle albumiga sai bänd tõeliselt oma näo, eristudes paljudest sama stiili mängivatest gruppidest. Sabatoni edu ei jäänud märkamata ka Euroopa tuntuimal plaadifirmal Nuclear Blast ja nii ilmuski 2010. aasta kevadel album “Coat of Arms” juba selle leibeli vahendusel. Vahetult enne albumi “Carolus Rex” ilmumist 23. mail 2012 toimus bändis suurem verevahetus ja algsest koosseisust jäid alles vokalist Patrik Johansson ja bassimängija Stefan Eriksson.

2014. aasta jaanuaris teatas Sabaton, et uus album “Heroes” ilmub sama aasta mais. Albumist kujunes Rootsis tõeline müügihitt tõustes albumimüügitabelis kohale nr 1.

Piletid Sabatoni kontserdile hinnaga alates 25 eurost tulevad müügil Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti esmaspäeval 26. jaanuaril.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga