Avaleht Seltskond Sibul ja Sooäär esitavad vabariigi aastapäeva puhul Liivi
Sibul ja Sooäär esitavad vabariigi aastapäeva puhul Liivi

Sibul ja Sooäär esitavad vabariigi aastapäeva puhul Liivi

Vabariigi aastapäeva eelsel reedel, 21. veebruaril annab Nõmme kultuurikeskuses kontserdi ansambel Juhan koosseisus Riho Sibul (laul, kitarr), Jaak Sooäär (kitarr), Henno Kelp (bass) ja Andrus Lillepea (trummid).

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul on kultuurikeskuses vabariigi aastapäeva puhul temaatilisi kontserte toimunud juba aastakümneid. „Sel aastal toimub küll linnaosavalitsuse kontsert-aktus Estonia kontserdisaalis, aga on hea meel, et ka Nõmme kultuurikeskusesse on kõigil soovijail võimalik eesti muusikat kuulama minna,“ ütles Šillis.

Ansambel Juhan toetub Juhan Liivi luulele, pakkudes tundeskaalat intiimsetest ballaadidest kirgliku rokini. “Paljud Juhan Liivi luuletused on justkui eile kirjutatud ja sobivad tänapäeva Eesti eluolu iseloomustama: nende luuleridade sotsiaalne teravus justkui kirjeldaks olukorda praeguses Eestis,” ütleb Jaak Sooäär, kes on Juhani muusika autor.

Liivi looming elab erksalt ka sada aastat pärast luuletaja surma. Riho Sibul on suurepärane Liivi tekstide mõtestaja, kasutades selleks isepäraseid vokaalseid värve, eriti tumedamaid tämbreid. Ansambel Juhan on avaldanud kaks albumit: 2013. aastal debüütalbumi „Juhan“ ja 2019. aastal albumi “Ma lillesideme võtaks”.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga