Avaleht Seltskond Telesaated Täna alustavad “Suvised Seitsmesed” põnevate lugudega Eestimaa taludest
Täna alustavad “Suvised Seitsmesed” põnevate lugudega Eestimaa taludest

Täna alustavad “Suvised Seitsmesed” põnevate lugudega Eestimaa taludest

Alates tänasest jõuavad TV3 „Suvistesse Seitsmestesse“ reporter Tõnis Millingu juhtimisel meeleolukad lood otse Eestimaa värvikatest talumajapidamistest ning www.uudised.ee lehel saab rahvas valida ka oma lemmiktalu. Talutuuri tänane avalugu tuleb Männiku talust, kus peetakse piimalambaid, mida ka Tõnis Milling lüpsta püüab. Tänaõhtuses „Suviste Seitsmeste“ saates on külas Männiku talu peremees Priit Tähe koos lambaga ning otse Maarjamäe lossipargi stuudios hakatakse ka lambapiimajuustu grillima.

Kokku külastab Milling Avatud talude päeva eel kaheksat Eesti talu: Tihuse Hobuturismitalu Muhumaal, Kopli Talukööki Põlvamaal, Voore Farmi Lääne-Virumaal, Maamehe Golfi Talu Lasva külje all Võrumaal, Roosi ja Roosa talu Uue-Varblas Pärnumaal, Talu ja tulu OÜ Pärnumaal, Küüniniidu talu Valgamaal ja Männiku talu Ohekatku külas Raplamaal ning uurib, kuidas maaelu kulgeb.

Tõnis Millingu kinnitusel on kõik talutuuri külaskäigud põnevad ja lõbusad: „Võttel juhtus ikka midagi sellist, mis tõi naeratuse näole. Meenuvad lood just loomadega, kui suuremad tegelased nagu lehmad või pullid püüdisid riideid nahka panna. Kõik, mis on seljas, tundub ju maitsev. Või siis see, et kui püüad lüpsta lammast, siis oskamatuse tõttu lendab esimene annus valget vedelikku hoopis talu peremehele näkku!“ Millingut vaimustas Eesti talude mitmekesisus: „Talud peidavad endas tõelisi pärleid – olgu selleks parim jäätis või pitsa, milletaolisi pole aastaid saanud. Just nende pärlite pärast tasub talusid külastada. Kui keegi arvab, et talud ei üllata enam millegagi, siis eksib. Tehke üks nutivaba päev endale ja lastele ning minge 22.juulil Avatud talude päevale!“

Talud peidavad endas tõelisi pärleid – just nende pärlite pärast tasub talusid külastada.

Tänavu toimub üle-eestiline Avatud talude päev pühapäeval, 22.juulil kell 10-17, mil kõik huvilised on oodatud uudistama nii suuremaid farme kui ka väiksemaid talusid. Imetleda saab põnevaid loomi ja erilisi taimi ning uhket põllumajandustehnikat, maitsta ehedat talutoitu, osaleda töötubades ja niisama täiel rinnal maaelu võlusid nautida.

Täpsem programm on olemas SIIN!

TV3 „Suvistes Seitsmestes“ saab Avatud talude päeva-eelsest talutuurist osa alates tänasest kell 19.00.

Kommentaarid