Avaleht Inimene Täna kohtume „Eestimaa uhkuse“ tuttavate kangelastega
Täna kohtume „Eestimaa uhkuse“ tuttavate kangelastega

Täna kohtume „Eestimaa uhkuse“ tuttavate kangelastega

Eri Klas_EU zhyrii esimees_2014 reaalkooli lavalTäna austab Eestimaa oma kangelasi TV3 ning EMT ja Elioni koostöös vaatajateni jõudval tänugalal „Eestimaa uhkus“. Seekord on tegemist tänuürituse juubelihõngulise kümnenda aastaga, mil põgusalt meenutatakse möödunut – kohale on kutsutud ka eelmistel aastatel Eestimaa uhkuse tiitliga pärjatud tublisid inimesi.

Kümne aasta jooksul on „Eestimaa uhkuse“ auhinna pälvinud üle saja imelise inimese, kelle lood inspireerivad meid ikka veel. Möödunu põgusaks meenutamiseks on tänasele galale kutsutud ka Taimar Visla, Märt Vähi ning Jaak Rigor Maidla. Taimar Visla pälvis uhkuse-tiitli vaid 6-aastasena, mil ta kogus omal algatusel 3000 krooni abiraha lastekodule, kuhu sattus tema liivakastisõber. Märt Vähi esitati austamiseks Lootuse küla rajamise eest ning ta jätkab ennastsalgavat tööd tänaseni.

Galale on palutud ka tänaseks 16-aastane Jaak Rigor Maidla, kes päästis väikese poisina põlevast majast oma kolmekuuse õe.

Rahva poolt esitatud ning Eri Klasi juhitud žüriilt kinnituse saanud Eestimaa uhkusteks 2014 on Kääpa Põhikooli hing ja hea haldjas Sirje Kartsepp, raskustes suurpere abistaja Laura Teder, imeline Pärnumaa pereõde Aita Sander, erivajadustega laste koolide asutaja Ave Kalmus, suurperede abistaja Kai Tomingas, kasupere vanemad Malle ja Ants Arnek, uppumisohus noormehe päästnud Laura Vool, Palamuse elupäästjad Ingel-Liis Haljas ja Kristiina Kõiv, ihtüoosihaige Kaido abistamiseks sotsiaalmeedias kampaania algatanud Gerly Kedelauk ning heategevusliku motokrossi korraldajad Tanel Leok ja sõbrad.

Kümnes „Eestimaa uhkuse“ tänugala algab TV3s täna kell 19.30.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga