Avaleht Seltskond Tartu breigivõistlust saadab aaria
Tartu breigivõistlust saadab aaria

Tartu breigivõistlust saadab aaria

Laupäeval, 9. novembril toimub Vanemuise Kontserdimajas rahvusvaheline breigi- ja tänavatantsude festival Battle of Est.

Õhtusel sündmusel saab osa tavapäratust ülesastumisest – nimelt toimub osa finaalist ooperiaaria taustal. Saksamaa tuntud ooperilaulja Anoki von Arx esitab aaria Donizetti ooperist „Lucia di Lammermoor“, mis on miksitud Luc Bessoni kultusfilmi „Viies element“ muusikaga, taustaks Lõuna-Eesti koolide breikarid.

Artist kirjeldab loovalikut järgmiselt: „See aaria on nagu kahe maailma kohtumine. Traditsioonid ooperist vastanduvad tänavatantsu spontaansusele, luues võitluse vana ja uue vahel. See on minu ja tantsijate interpretatsioon omamoodi võitlusest kunstivoolude vahel suurema võitlusstseeni sees.“

Anoki on väga põnevil, et saab esitada seda muusikat andekate tantsijatega: “Kuna eestlased on üleilmselt tuntud laulurahvas, on mul uhke tunne tulla siia, laulda ja teha koostööd noorte inimestega. Koos luua tähendab palju rõõmu, loovust ja avameelsust olla millegi nii teistsuguse sees, nagu seda on BOE19.“ Artist saabub Eestisse Saksa Kultuuri Instituudi kutsel ja toetusel.

Anoki von Arx on lüüriline artist, kes rahvusvahelise tantsijakarjääri lõpetades pühendas end ooperimuusikale. Haruldase soprano sfogato’na ulatub tema hääl terves spektris kõrgest ja dramaatilisest soprano’st mezzo’ni. Juba mitmeid aastaid kasutab ta lavakarismat, luues sisemise fookusega tükke ja püüdes seeläbi ooperit viia ka noorema publikuni. 2010. aastal alustas ta ooperi kombineerimist breiktantsu ja hiphoptantsuga, asetades oma ajatu hääle üllatavatesse kontekstidesse.