Avaleht Inimene Teadusajakirjanduse auhinna sai ilmateadlane Ain Kallis
Teadusajakirjanduse auhinna sai ilmateadlane Ain Kallis

Teadusajakirjanduse auhinna sai ilmateadlane Ain Kallis

Teadusajakirjanduse sõbra auhinna pälvis ilmateadlane Ain KallisEesti Teadusajakirjanike Seltsi välja antava teadusajakirjanduse sõbra auhinna pälvis tänavu ilma- ja kliimateadlane Ain Kallis.

Tallinna Tehnikaülikooli Meresüsteemide Instituudis ja Keskkonnaagentuuris eelkõige kiirgusklimatoloogiaga tegeleva Kallise sulest on ilmunud ligi kuussada populaarteaduslikku artiklit. Möödunud aastal ilmus Kallisel koos Andres Tarandi ja Jaak Jaagusega põhjalik teadusmonograafia “Eesti kliima minevikus ja tänapäeval”. Sel aastal sai kaante vahele populaarses stiilis “Kodune ilmaraamat”.

“Olgu teemaks äike, maru või joonpilved, Kallis on alati aldis põnevaid ilmanähtusi oma muhedal moel ja arvukate näidete toel publikule selgitama,” ütles auhinnažürii esimees Priit Ennet.

Keraamik Piret Kändleri loodud auhinnakuju Ökuli annab teadusajakirjanike selts Kallisele üle neljapäeval Tallinna laululava klaassaalis toimuval teaduskommunikatsiooni konverentsil “Teadus? Läheb tarvis. Päriselt!”.

Ain Kallisele otsustas teadusajakirjanduse sõbra auhinna anda žürii koosseisus Ulvar Käärt, Helen Arusoo, Mart Zirnask, Piret Pappel ja Priit Ennet.

Kallis on 2008. aastal pälvinud Eesti teaduse populariseerimise auhinna, samuti Eesti Vabariigi Valgetähe V klassi teenetemärgi ja olnud mitu korda riigi teaduspreemia nominentide hulgas.

Eesti Teadusajakirjanike Seltsilt on seni Ökuli saanud seismoloog ja vulkanoloog Heidi Soosalu, füüsik Mart Noorma ning merelainete uurija Tarmo Soomere.

Kommentaarid