Avaleht Film Forum Cinemas „Tõde ja õigus“ on toonud eakad kinno
„Tõde ja õigus“ on toonud eakad kinno

„Tõde ja õigus“ on toonud eakad kinno

„Tõde ja õigus“ lõi nädalavahetusel 200 000 vaatamisega taasiseseisvunud Eesti kinokülastuse rekordi, märkimisväärse osa sellest moodustavad aga pensionärid ja inimesed, kes pole üldjuhul kinode tavakülastajad.

„Kauaoodatud „Tõde ja õigus“ on lausa nii populaarne, et hetkel moodustavad kõikidest Forum Cinemase kinodes käivatest inimestest lausa 43 protsenti „Tõe ja õiguse“ vaatajad,“ märkis Forum Cinemase turundusjuht Katre Kärner.

„Väga palju käib meil klasside kaupa õpilasi, aga tähelepanuväärne on kindlasti see, et märgatavalt on tõusnud pensionäride  ja nende kinokülastajate hulk, kes üldjuhul püsivalt kinos filme vaatamas ei käi,“ selgitas Kärner ja lisas, et selliste filmihuviliste hulk moodustab lausa veerandi kõikidest aastapäeva filmi vaatajatest.

„Eriti tore on see, et kinno on jõudnud ka palju pensionäre, kellest paljud on kinos esimest korda peale taasisesvumist või siis käisid viimati vaatamas filmi „Nimed marmortahvlil“. Nii mõnigi vanapaar on tulnud kohale juba poolteist tundi enne seansi algust, et rahulikult õige saal leida ja ennast mugavalt sisse seada. Lisaks on palju seltskondi, kus lapsed ja lapselapsed on vanemad ja vanavanemad kinno toonud.“

Kärner lisas, et Coca-Cola Plazas täituvad üldjuhul esmalt A Le Coq Sviidi kohad ja LUXE-saalide istmed, sest film on ka omajagu pikk ja nendes saalides on just vanemaealistel eriti mugav film jälgida.