Avaleht Seltskond Telesaated Tantsud tähtedega TV3 „Tantsud tähtedega“ järgmiseks osalejaks on Birgit Sarrap
TV3 „Tantsud tähtedega“ järgmiseks osalejaks on Birgit Sarrap

TV3 „Tantsud tähtedega“ järgmiseks osalejaks on Birgit Sarrap

TV3 „Tantsud tähtedega“ järgmiseks osalejaks on armastatud lauljanna ja Eesti esimene superstaar Birgit Sarrap. Birgit on ka tänane sünnipäevalaps, keda „Seitsmesed uudised“ käisid õnnitlemas nii tähtpäeva kui loomulikult ka uue tantsuväljakutse puhul.

Marko Kiigajaan ja Birgit Sarrap. Foto: TV3

Birgit Sarrapit käis otse treeningsaalis õnnitlemas „Seitsmeste uudiste“ juht ja ankur Liina Kanarbik, kes uuris ka, kui kiirelt tantsutäht saates osalemise pakkumise vastu võttis. Birgiti sõnul arutas ta enne otsuse langetamist teemat pereliikmetega ning uuris tausta ka eelmiste hooaegade osalejatelt. „Sain aru, et ei tekkinud ühtki põhjust, miks ma ei peaks saates osalema. Seega on just praegu see õige aeg, mil saan tantsida ja tänu sellele heategevusse panustada,“ selgitas Birgit.

Birgit Sarrapi tantsutreeneriks on Marko Kiigajaan, kellega koos on ettevalmistused saateks täies hoos. „Kõik vajab veel harjutamist – olgu siis varvaste asend, kannal libisemine või üldine hoiak. Samas on treeningud põnevad ja Marko väga asjatundlik,“ märkis ta

Treener Marko Kiigajaan sattus tantsimise juurde 6-aastaselt. Esialgu käis ta paaril korral treeninguid kõrvalt jälgimas, sest tema vanem õde Mari tegeles samuti tantsimisega. Peagi sai Marko tuttavaks oma tantsupartneriga, kelle nimi oli samuti Mari. Nad tantsisid koos kolmteist aastat. Marko on öelnud, et üks meeldejäävamaid unistuste täitumisi tantsus oli tema jaoks osalemine maailma ühe suurima ja olulisima võistluse Blackpooli tantsufestivali finaalis maailma kuue parima tantsupaari seas. Marko on 13-kordne Eesti meistrivõistluste medalist, hiljem ka tantsutreener ja kohtunik. Ta kuulus Eesti koondisesse ja esindas Eestit mitmel korral Maailma Meistrivõistlustel. Aastal 2007 jõudis Marko tantsijana Eurovisiooni lauluvõistlusele Soomes, kus Eestit esindas Gerli Padar. Lisaks on Marko osalenud tantsija ja koreograafina kontsertetenduses „James Bond“ ning tantsijana menusaates „Su nägu kõlab tuttavalt“. Marko osales treeneri ja tantsijana „Tantsud tähtedega“ saates kolmel varasemal hooajal, õpetades tantsima Evelyn Sepa, Kati Tootsi ja Ithaka Maria Rahula, kellega saavutas saates 2010. aastal 2. koha. Marko on osalenud noorte tantsupeol „Mere pidu“ ja esindanud Eestit Gaudeamuse tantsupeol Lätis. Marko on teinud koreograaf-treenerina koostööd rahvatantsurühmadega Kuu, Soveldaja, Leigarid. Ta oli liikumisjuht Gerda Kordemetsa suvelavastuses „Kihnu Jenka“. Marko õppis koreograafiat Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi osakonnas.

Tänaseks on avalikustatud seitse „Tantsud tähtedega“ uuel hooajal osalevat paari: Jüri Ratas ja Kristina Tarmet, villemdrillem ja Greta Korju, Kadri Tali ja Mairold Millert, Brigitte Susanne Hunt ja Robert Veskus, Ruslan Trochynskyi ja Anabel Aunver, Juss Haasma ja Kerstin Kruuse ning Birgit Sarrap ja Marko Kiigajaan. Veel on peidus üks särav tantsutäht ja tema andekas treener.

Telesügise suursaade „Tantsud tähtedega“ toetab Eesti Vähiliidule uue põlvkonna liikuva kompuutertomograafi soetamist ning jõuab suurejoonelise show´ga TV3 vaatajate ette 9. oktoobril.