Avaleht Seltskond Telesaated TV3 toob ekraanile suure muusikasaate „Eesti muusika karikas”!
TV3 toob ekraanile suure muusikasaate „Eesti muusika karikas”!

TV3 toob ekraanile suure muusikasaate „Eesti muusika karikas”!

10. märtsil stardib TV3 eetris uus vägev muusikalahing, milles 12 Eesti muusika suurimat artisti võistlevad karika nimel, saatejuhtideks Mihkel Raud ja Brigitte Susanne Hunt.

Saatesse on valitud võimalikult eriilmelised, kuid oma žanris väga populaarsed esinejad. Lisaks tavapärasele popile on esindatud räpp, rokk, punk, tantsu- ja elektrooniline muusika. Võistlustulle astuvad The Swingers, Daniel Levi, räppkollektiiv Põhja-Tallinn, Ivo Linna ja ansambel Supernova, Liis Lemsalu, Shanon, Öed, Laura Põldvere, Uudo Sepp ja punk-alternatiivrokki esitav Metro Luminal. Igas saates lähevad vastamisi kaks eripalgelist artisti, kes peavad maha mitmetunnise muusikalahingu. Lahingu võitja selgitavad televaatajad telefonihääletuse teel ja nii kuni turniirisüsteemis võistluse lõpuni välja.

Igas saates on neli vooru, mis muudavad selle kevade muusikaelu unustamatuks. „Eesti muusika karika teeb täiesti ainulaadseks see, et ühes voorus tuleb võistlevatel ansamblitel välja mõelda ja esitada uusversioon mõnest vanast ja unustatud, kuid ägedast Eesti loost. Need on laulud, mille peale enam ei tulegi, aga mis on tegelikult tuttavad alates esimesest taktist. Need cover’id hakkavad veel raadiote edetabeleid vallutama,“ ütles TV3 programmijuht Raimo Kummer. Lisaks nõuab saateformaat võistlevatelt artistidelt vastase muusika interpreteerimist, oma vanade hittide ja ka täiesti värskete lugude esitamist ning saates on oodata veel teisigi musikaalseid üllatusi.

Igas saates on kolm kohtunikku, kes etteasteid muhedalt kommenteerivad: varemgi end samas ametis tõestanud laulja Eda-Ines Etti, humoorikate kommentaaridega näosaadetki vürtsitanud Mart Juur ja alati ka üks külaliskohtunik.

Võitja selgub finaalsaates 19. mail.

Piletid salvestustele on müügis Piletilevis.

Esimestes saadetes on vastamisi:

Laura Põldvere vs Uudo Sepp

Öed vs Shanon

Liis Lemsalu vs Daniel Levi

Metro Luminal vs The Swingers