1. Avaleht
  2. Seltskond
  3. Telesaated
  4. Uus saatesari toob ekraanile andekad Eesti käsitöömeistrid
Uus saatesari toob ekraanile andekad Eesti käsitöömeistrid

Uus saatesari toob ekraanile andekad Eesti käsitöömeistrid

Esmaspäeval õuab eetrisse uus telesaade “Kuldkäed”, kus unikaalsete oskustega Eesti käsitöömeistrid saavad võimaluse näidata oma osavust ning ekspertide abiga oma äri kasvatada.

Kaheksaosalises saatesarjas demonstreeritakse oskusi sepatööst restaureerimiseni ja õmblustööst paberikunstini.

Sarja saatejuht Liina Randpere sõnul on „Kuldkäed“ saate eesmärk kuldsete kätega meistreid rohkem väärtustada. “Käsitöömeistritel on ühiskonnas oluline roll. Uusi asju luues või olemasolevaid parandades teevad nad oskuslikku tööd, mis aitab hoida nii kultuuri kui ka keskkonda, sest alati ei pea katkist asja uuega asendama või masstoodangut soetama,” sõnas Liina Randpere.

Uusi asju luues või olemasolevaid parandades teevad nad oskuslikku tööd, mis aitab hoida nii kultuuri kui ka keskkonda, sest alati ei pea katkist asja uuega asendama või masstoodangut soetama.

Saatest võtavad osa kaheksa käsitöömeistrit Eesti erinevatest paikadest. Lisaks loomingulisele tööle ühendab neid soov oma äri tõhusamaks teha. Olgu selleks sotsiaalmeedia edasi arendamine, kodulehe haldamine, välisturgudele laienemine või hoopis midagi muud. Sõltuvalt väljakutse tüübist tulevad käsitöömeistritele appi oma ala eksperdid, kes pakuvad neile tuge ja nõuandeid, kuidas oma äritegevust digimaailmas arendada ja end paremini nähtavaks teha.

Foto: Kristjan Taal

Esimeses saates kohtutakse Tallinnas tegutseva paberikunstnik Liisi Kurvitsaga, kes valmistab eridekoratsioone ning valdav osa tema tööst on seotud pulmadega. Liisi mureks on kodulehe arendus ning soov saada koolitust, kuidas teha häid fotosid ja videoid oma töödest.

Liisile tuleb appi Kairi Killing, kes on pikaaegse kogemuste pagasiga energiast pakatav sotsiaalmeedia strateeg ja sisulooja. Ta on aastate jooksul aidanud selliseid brände nagu Sportland, Red Bull ja Swedbank ning koolitanud Spark Social programmi kaudu sadu inimesi. Liisile annab ta nõu sotsiaalmeedia turunduses ja videote loomisel.

Kellega saadetes kohtutakse

Lisaks esimeses osas oma oskuseid näidanud Liisile töötab pealinnas ka Timo Talvik, kes tegeleb pehme mööbli restaureerimisega. Töö on aeganõudev ja töömahukas ning Timo soovib arendama hakata tootedisaini suunda. Samuti ootab ta nippe enda turundamiseks disainimaailmas.

Foto: Kristjan Taal

Võrust pärit Trond Bjarte Tagamets valmistab maakivist kraanikausse. Praegu tegeleb ta selle tööga ülikooli kõrvalt, kuid sooviks oma äri laiendada ja kliente juurde saada. Seetõttu vajab ta abi e-poe platvormi loomisel ja oma toodete lähiriikidesse turundamisel.

Foto: Kristjan Taal

Tallinnas elav Meelis Krošetskin tegeleb kõikvõimaliku käsitööga, eelkõige valmistab ta kadasid ehk ragulkasid – tema kliendid on valdavalt USAst. Tema küsimused ekspertidele hõlmavad live-sisu tootmist ja enese USA turul nähtavamaks tegemist.

Kohtume saates ka uste ja akende restaureerimisega tegeleva Joel Roosiga, kes vajab abi sotsiaalmeedia kasutamisel. Eelkõige huvitab teda just Facebook. Pärnu-Jaagupis elav Joel on eri puutöödega tegelenud terve oma elu ning viimasel ajal on tal tekkinud huvi ka vanade asjade vastu.

Monika Uldrich valmistab Rakveres vintage-riideid. Vanadest rõivastest valmivad Monika käe all erilised esemed, mida igaüks välja kanda ei suuda. Ta töötab ka kokana, sest ainult õmblemisest ära ei ela. Ta soovibsaate ekspertidelt saada nippe nutikatejs töövõteteks nippe.

Põlvast pärit ja Tartus tegutseva Olav Surva on osav sepp, kes tegeleb kõikvõimaliku metallitööga, ühendades sel moel töö ja hobi. Ta soovib kliente juurde saada ja vajab selleks abi kodulehe täiustamisel ning Pinteresti kasutama õppimisel.

Lisaks jagab saates oma lugu ka käsitööliste grupp MTÜ Omaabi, kuhu kuulub kümme prouat, kes müüvad oma poes eri tooteid – kindaid, linikuid, sokke ja palju muud. Kliente on neil aga vähevõitu ning naised vajavad abi reklaami tegemisel.

Osalejatele on abiks oma valdkonna tipud, kes aitavad käsitöömeistritel digimaailmas paremini orienteeruda. Digilõhet aitavad vähendada lisaks esimeses saates nõu andnud Kairi Killingule juhtimis- ja müügiekspert Rait Videvik, reklaamiagentuuri juht Brit Mesipuu, turundusekspert ja strateeg Andrus Kiisküla, Telia Eesti sotsiaalmeedia juht Katrina Korving, moedisainer Monika Randloo ja Bolti mõjuisikute turunduse juht Piia Õunpuu.

Osalejatele on abiks oma valdkonna tipud, kes aitavad käsitöömeistritel digimaailmas paremini orienteeruda.

Käsitöömeistrite lood ja väljakutsed jõuavad televaatajateni saatejuht Liina Randpere juhtimisel.