Avaleht Film Uus spioonifilm „O2“ otsib mehi taustanäitlejateks
Uus spioonifilm „O2“ otsib mehi taustanäitlejateks

Uus spioonifilm „O2“ otsib mehi taustanäitlejateks

Spioonifilm „O2“ otsib augustis ja septembris stseenidesse meessoost taustanäitlejaid.

„Tegu on ajalooliste stseenidega, kus taustanäitlejad kehastavad nii sõjaväelasi kui ka linnakodanikke. Olenevalt võttepäevast on meil hetkel puudu kuni 400 meessoost taustanäitlejat,“ ütles filmi produtsent Esko Rips.

Filmi meeskond vajab lisaosatäitjaid 13. augustil Tallinnas Vabaduse väljakul endise tennisekeskuse juures (20 meest), 16. augustil Teaduste Akadeemia juures (30 meest), 19. augustil Kadrioru lossi pargis (80 meest), 2.-3. septembrini Vääna mõisakoolis (150 meest) ja 24.-25. septembrini Klubis Teater (120 meest). Näitlejate töö on vabatahtlikkuse põhimõttel, kuid võttemeeskond tagab osaliste toitlustamise.

Eesti, Soome, Läti ja Leedu koostöös valmiv „O2” on ajastutruu spioonipõnevik, mille süžee käivitub 1939. aasta augusti lõpupäevil. Kohe-kohe on puhkemas Teine maailmasõda ja just nendel kriitilistel hetkedel langeb Eesti nõukogudevastase luure juht salamõrva ohvriks. Peagi selgub, et meie luure ridades tegutseb äraandja. Reeturi tabamine tehakse ülesandeks luureohvitser Feliks Kangurile (Priit Võigemast) ja algab pingeline kassi-hiire mäng. Samal ajal jõuab luureteenistusteni info, et Stalin ja Hitler on sõlminud tervet Euroopat ja ühtlasi ka Eestit puudutava salakokkuleppe. Olukorda ei muuda lihtsamaks ka Feliksit painav saladus, mille keskmes on kahe aasta tagune kirglik armusuhe poolatar Maria Dubrawskaga (Läti näitlejatar Agnese Cīrule).

Kaasa teevad Elmo Nüganen, Rein Oja, Doris Tislar, Johan Kristjan Aimla, Pääru Oja, Tambet Tuisk, Indrek Ojari, Alo Kõrve, Mirtel Pohla, Sampo Sarkola Soomest ning paljud teised Eesti, Läti, Leedu ja Soome näitlejad.

Filmi režissöör on Margus Paju („Supilinna salaselts“), stsenaariumi autorid Tiit Aleksejev, Eriikka Etholén-Paju ja Tom Abrams. Eesti tootjad on filmistuudiod Nafta Films ja Taska Film.

„O2“ jõuab kinoekraanidele 2020. aasta sügisel.