Avaleht Seltskond Telesaated Hannes Võrno 33 minutit VIDEO! Baruto-Barto-Balto Hannes Võrno saates: pole ust, mis on kinni!
VIDEO! Baruto-Barto-Balto Hannes Võrno saates: pole ust, mis on kinni!

VIDEO! Baruto-Barto-Balto Hannes Võrno saates: pole ust, mis on kinni!

Kaido Höövelson. Foto: Terje Atonen

„Tegelikult ma peaksin olema Balto, sest jaapanlastel pole „l“ tähte“, naerab sumomaadleja Kaido Höövelson saatejuhi küsimise peale tema võistlejanime õige häälduse kohta.

Kokkusaamise juures oli ka juubelihõngu. 20 aastat tagasi teatas punapõskse maapoiss „Kahvli“ saates, et tahab minna Jaapanisse ja hakata profisumokaks. „Ma mõtlesin – huvitav, kas see poiss on liiga palju Jaapani multifilme vaadanud või puuga pähe saanud, mis juttu ta räägib!“ meenutab saatejuht lõbusat seika.

Vähesed teavad, et pärast kümneaastase profikarjääri lõpetamist juhtis Kaido Jaapanis telesaadet, millel oli 12 miljonit vaatajat!

Keisrile mida iganes just öelda ei võinud, kuid pooljumala staatuses oli Barto Jaapanis küll, tunnistab meie sumokuulsus. Jaapani ühiskonnas andis see staatus lisaks tuntusele ka näiteks suurfirma juhtide tähelepanu. „Pole ust, mis on kinni,“ ütles Kaido. Pakuti talle rikkaid pruutegi, kuid ega ma rahaga abiellu, mõtles mees ja „viilis ära“.

Millega ta praegu tegeleb ja mida taga igatseb, vaata VIDEOST! 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga