Avaleht Seltskond Viljandi folgi meelespea! Pea vägijookidega piiri ja varu kannatust
Viljandi folgi meelespea! Pea vägijookidega piiri ja varu kannatust

Viljandi folgi meelespea! Pea vägijookidega piiri ja varu kannatust

Foto: Viljandi Folk / Ako Lehemets

Viljandi pärimusmuusika festivali esimene päev möödus turvapartneri G4S hinnangul rahulikult. Algaval nädalavahetusel on aga oodata rohkem külastajaid, mistõttu kordab festivali turvapealik Kristjan Saarik üle olulisemad käitumisjuhised.

Esimesel päeval tuli turvatöötajatel pääslates sageli meelde tuletada, et klaastaaraga ja oma alkoholiga festivalialale ei lubata. Samuti ei tohi kaasa võtta lemmikloomi.

„Lastele soovitame kaasa anda või käe peale kirjutada vanema telefoninumbri,“ ütles Saarik. Eelmiste aastate kogemus näitab, et rahva sees kipuvad lapsed kaduma minema. Telefoninumbri olemasolu võimaldab lapse oma vanematega kiiremini kokku viia. „Kui laps on eksinud, siis võib ta julgelt pöörduda esimese turvatöötaja poole, kes aitab tal vanemad üles leida,“ lisas Saarik. Festivalil on ka lastehoid ja lasteala.

Avaliku korra rikkumised festivalialal on enamasti seotud alkoholijoobes isikutega. „Vägijookidega soovitame piiri pidada. Kui näete mõnda korrarikkujat, kes teisi külastajaid häirib, siis andke temast kindlasti turvameeskonnale teada,“ ütles Saarik.

„Viljandi linn on sel nädalavahetusel oluliselt rahvarohkem. Seetõttu varu festivalile sõites kindlasti aega ja järgi liikluskorraldusjuhiseid,“ lisas Saarik.

XXV Viljandi pärimusmuusika festivalil turvalisuse tagamiseks teeb tööd 110 G4S Eesti turvatöötajat.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga