Avaleht Seltskond Detroiti bänd Black Dahlia Murder jõuab tuuriga Eestisse
Detroiti bänd Black Dahlia Murder jõuab tuuriga Eestisse

Detroiti bänd Black Dahlia Murder jõuab tuuriga Eestisse

Detroiti bänd The Black Dahlia Murder jõuab tuuriga Eestisse ja annab 16. aprillil kontserdi Tapperis.

2001. aastal kokku tulnud viieliikmeline koosseis ühendab endas Rootsi muusikast inspireeritud meloodilise death metal’i ja veidi süngema, ameerikaliku raskemuusika. Pea paari aastakümne jooksul on välja tuldud kaheksa täispika albumiga. Neist viimane, 2017. aastal ilmunud „Nightbringers“ murdis end Billboardi raske muusika edetabelis lausa medaliväärsele 3. kohale.

Album on saanud positiivset tagasisidet ka mitmetelt kriitikutelt. Ajakiri Exclaim toob välja, et kuigi tegu on alati olnud muljetavaldava bändiga, kostub viimaselt plaadilt, et meestevaheline koostöö sujub paremini kui kunagi varem. “Sellised palad nagu “Matriarch” tuletavad meelde, miks sa üldse meloodilist death metal’it kuulama hakkasid!“ kiidab Alternative Press. AllMusicu sõnul tõestab „Nightbringers“, et koosseis on suutnud edukalt oma saundi piire laiendada.

Vokalist Trevor Strandile on muusika loomisel suurimateks eeskujudeks Rootsi metallibändid ja Briti suurkuju Carcass. Neist viimane on mänginud suurt rolli just bändi vokaaltehnika väljakujunemisel.