Avaleht Seltskond Telesaated ETV2 kanalil alustab lastesaade toiduteadusest
ETV2 kanalil alustab lastesaade toiduteadusest

ETV2 kanalil alustab lastesaade toiduteadusest

Juba homme jõuab ETV2 ekraanile uus saatesari “Magus Molekul”, mida juhivad tuntud teadlane Aigar Vaigu ning ajakirja EMA peatoimetaja Merle Liivak. Igas saates tehakse tutvust nii toidu kui ka teadusega.

Saatesarja eesmärgiks on lapsi ja nende vanemaid inspireerida teadust avastama ning ka süüa valmistama. “Kuna septembris tähistatakse Eesti toidu kuud, siis on praegu suurepärane aeg lapsi toidumaailma poole suunata,” leiab saatesarja produtsent Maria Uppin. “Loodetavasti innustavad meie saadete maitsvad retseptid ja lihtsad toiduga seotud katsed lapsi edaspidigi nii süüa tegema kui ka teadust uurima.”

““Magusa Molekuli” saadete vaatamise võiksid oma plaanidesse lisaks peredele lisada ka lasteaedade vanemad rühmad ja algklassid – kõiki episoode saab Lastejaama veebis igal ajal järele vaadata,” lisab toimetaja Helen Saluveer. “Iga osa on keskmiselt 10 minutit pikk ning peale seda saab koos rühma või klassiga lihtsamaid katseid kohe järele proovida.” Katseid tehakse saatesarja episoodides muna, spagettide, sooda ja muude toiduainetega.

Saatesari “Magus Molekul” koosneb 6 episoodist, mis jõuavad ETV2 ekraanile 10.,11., 17., 18., 24. ja 25. septembril kell 18.00, hiljem on need järelvaadatavad ETV2 ning Lastejaam.ee veebilehtedel. Igas saates valmistatakse süüa ning viiakse toiduainetega läbi lihtsaid, kuid põnevaid teaduskatseid. Saated on loodud 5-10-aastastele lastele, retsepte ja teaduskatseid võiksid lapsed järele teha koos oma vanemate õdede-vendade, isade-emade või teiste täiskasvanutega.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga