Avaleht Televisioon ETV2 sügiskava toob elamusterohke maailma koju kätte
ETV2 sügiskava toob elamusterohke maailma koju kätte

ETV2 sügiskava toob elamusterohke maailma koju kätte

ETV2 on sügiseks pannud kokku elamusterohke kava, kust leiab rahvusvaheliselt hinnatud filme ja sarju, kontserdiülekandeid ja kultuurielamusi, reisisarju ja koguperesaateid teadusest kirjanduseni.

“Pakume vaatajaile hetki kinokunsti paremikust, maailma avastamist dokumentaalfilmide kaudu, reise põnevatesse paikadesse ja pilguheitu minevikku,” märgib peatoimetaja Viola Salu.

Igal argiõhtul pakutakse vaatamiseks dokumentaalfilme või -sarju, mis avavad looduse, teaduse ja ajaloo põnevaid tahke. Näiteks tuleb sel reedel vaatajate ette kaheosaline dokfilm “Generatsioon 9/11”. 17. septembrist jõuab eetrisse neljaosaline doksari Afganistani viimasest 40 aastast.

Filmihuvilisi ootavad taas kolmapäevased maailmakino filmid ja reedesed filmiklassika pärlid: Yorgos Lanthimose ulmedraama “Homaar”, Thomas Vinterbergi auhinnatud “Järgmine ring”, Taani film “Lootus” Stellan Skarsgardiga peaosas, “Stockholm” Ethan Hawke’i ja Noomi Rapace’iga jpm.

Sarjasõprasid rõõmustab kanal neljapäeviti väärt draamasarja ja laupäeviti kvaliteetse komöödiasarjaga – hetkel on neljapäevases kavas Saksa suursari “Babülon-Berliin” ja laupäevadesse lisandub 4. septembrist humoorikas sari “Ema”.

Jätkub teemakuude traditsioon: hooaja avab esimest korda toimuv Aasia filmikuu, mis toob reedetesse Aasia kinokunsti silmapaistvad teosed. Teemakuu esimene film, satiiriline “Kung fu-madin”, linastub juba 3. septembril. Reedese filmiprogrammi juhatab sisse filmiklubi, kus elamusi jagavad linateose kohta filmisõbrad ja -asjatundjad. Inimõigustekuu pakub mõtlemapanevaid dokumentaale oktoobris, november ahvatleb toidufilmidega ja detsember moekunstiga. Teemakuude kõrval rikastub filmivalik Prantsuse kinokunsti parimate paladega, juba tuleval nädalal saab aga kolmel õhtul nautida suurejoonelisi loodusfilme Matsalu Loodusfilmide Festivali varamust.

Laupäev kutsub telerite ette kõiki kultuurihuvilisi, keda paeluvad kontserdid, lavastused ja kultuuridokumentaalid. Sügisene kontsertidesari saab juba sel laupäeval alguse Rita Ray ja Pärnu Linnaorkestri kontserdiga, kus kõlavad meeleolukad soulirütmid. Intervjuus Karmel Killandile räägib noor andekas lauljanna, mis on talle elus ja muusikas oluline. Tuleval laupäeval saab esmakordselt nautida Ain Angeri kontserti ja intervjuud Saaremaa ooperipäevadelt. Kultuuri ja ühiskonna mõtestamist jätkab 20. septembrist Joonas Hellerma juhitud “Plekktrumm”.

Uued kodumaised reisisarjad võtavad vaataja kaasa nii kodumaisesse metsikusse loodusesse kui ka Türgi eksootilistesse paikadesse. 18. septembril algab tuntud automatkaja Väino Laisaare värskeim reisisaade “4×4. Türgi”, mis avab lisaks Türgi unustamatutele paikadele ka teele jäänud Poolat, Slovakkiat, Serbiat, Bulgaariat ja Rumeeniat. Sel suvel võttis uue metsiku väljakutse vastu ka Lemo – reisisarja “Metslased” teisel hooajal võetakse ette pea kuuajane matk diagonaalis läbi Eesti. Lisaks karuperele olid kaasteeliseks president Kersti Kaljulaid, Martin Herem, Ago Anderson, Kristel Aaslaid, Elina Nechayeva ja palju teisi toredaid matkaselle. Omamoodi rännak on ka aasta lõpus ekraanile jõudev neljaosaline dokumentaalsari “Salme viikingid”, milles proovitakse lahti harutada Salmest leitud viikingite laevamatuste saladus. Sarjas teevad kaasa Mihkel Kuusk, Risto Vaidla, Tanel Ting, Ott Aardam, Anti Kobin, Liina Tennosaar jt.

Haaravat ja harivat vaatamist pakub ETV2 ka noorematele vaatajatele. Kooliaasta algusega naases 1. septembril ekraanile noortesaade “Nova”. Maitsetest ja lõbusatest katsetest tulvil koguperesaade “Magus molekul” kutsub kaasa elama 7. septembrist,  muhe ja meeleolukas kirjandussaade “Piip ja Tuut. Lastekirjandusministeerium” alustab uute kohtumistega 10. septembril. 6. septembril tervitab noori vaatajaid taas “Lastetuba”. Kogu väärt lasteprogramm on nähtav ERR-i lasteportaalis Lasteekraan.ee.