Avaleht Festival Hiiumaal on kahel järgneval nädalal rekordiliselt festivale ja suvesündmusi
Hiiumaal on kahel järgneval nädalal rekordiliselt festivale ja suvesündmusi

Hiiumaal on kahel järgneval nädalal rekordiliselt festivale ja suvesündmusi

Alates homsest on kahel järgneval nädalal Hiiumaal rekordiliselt festivale, teatrietendusi ja suvesündmusi, sealhulgas festivalid Sõru Saund, Vahuveiniviikend, Homecoming, X Pühalepa Muusikafestival, XV Hiiumaa puhkpillipäevad ja Hiiumaa tähtsündmus “Kodukohvikute päevad”.

„Kokku toovad järgmised nädalad võimaluse saada osa ligi sajast kultuuri- ja spordisündmusest Hiiumaa eri paigus,“ ütles Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Üksvärav. „Kultuuriturism on Hiiumaa turismihooaja väga oluline osa. Kuna sündmuste palett on kirju ja mitmekesine, siis leiab siit igale maitsele midagi.“

Tulenevalt TS Laevade otsusest, et eeloleval nädalavahetusel sõidab Hiiumaa liinil parvlaeva Tiiu asemel Regula, on nädalavahetuseks pandud lisaväljumisi ja laevafirmalt on lubadus, et kõik soovijad toimetatakse kohale. Lisareisid on tellitud ka Hiiumaa ja Saaremaa vahel Sõru-Triigi liinil. Reedel ja pühapäeval väljuvad Hiiumaa suunal ka lisalennud.

Ühtlasi tasub mõelda ka auto jätmisele Rohukülla, sest Heltermaa sadamast saab bussiga edasi Kärdlasse: Hiiumaa poolel on 29. juulist 1. augustini tellitud maakondliku liinina lisabussid, et laevalt tulijail oleks võimalus saada ühistranspordiga nii Kärdlasse, Käinasse kui ka Emmastesse ja Sõrule. Maakonnaliinil sõitmine on kõigile tasuta, sõiduõiguse annab valideerimiskaart või 0-pilet. Täpsem info Hiiumaa valla kodulehelt.