Avaleht Seltskond MUUSIKAPIDU VIIMSIS! Maikuu toob Viimsisse muusikapeo
MUUSIKAPIDU VIIMSIS! Maikuu toob Viimsisse muusikapeo

MUUSIKAPIDU VIIMSIS! Maikuu toob Viimsisse muusikapeo

Voorand Kadri
Kadri Voorand

2.-7. maini korraldab Viimsi Vallavalitsus juba seitsmendat korda pop- ja jazzmuusikafestivali Viimsi JazzPopFest. Viimsi Kooli kontserdisaalis, Viimsi Keskuses ja Black Rose Pubis saab kuulda lauljaid ja muusikuid kõikjalt Eestist aga ka külalisi Norrast ja Taanist.

Festivali kunstilise juhi Aarne Saluveeri sõnul on sel aastal kavas rohkem kontserte kui kunagi varem. “Lisaks Viimsi Kooli saalis asetleidvale kooride ja vokaalansamblite konkursile toimuvad muusikalised, tantsulised ja näitekunsti etteasted festivalinädala neljal argipäeva õhtul Viimsi Keskuse aatriumis.

Reede õhtu toob Viimsi Kooli kontserdisaali otse Norrast kõrgetasemelise Ski Bigbändi, kes musitseerib koos omanäolise tunnustatud eesti jazzlaulja Kadri Voorandiga. Laupäeva õhtul saab samas nautida Olav Ehala loomingut Voorandi seades ja Eesti Rahvusmeeskoori esituses,” lisas Saluveer. Reede- ja laupäevaõhtut jäävad lõpetama kontserdid Black Rose Pubis, kus esinejateks on Kristel Aaslaid bändiga ning Ski Bigbänd koos taani jazzlaulja Majken Christianseniga.

kristel

Viimsi JazzPopFesti kooride ja vokaalansamblite konkursil osaleb 17 kollektiivi Viimsist, Tallinnast, Tartust, Viljandist ja Põlvast. Festival teeb koostööd Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooliga, mille õpilased mängivad festivali bändis ning saavad praktikakogemuse helindajana. Pikaaegne koostöö seob festivali Jazzkaare peakorraldaja Anne Ermiga, kes osaleb ka sel aastal konkursi žürii töös.

Festivali programmiga saab tutvuda siin ja Facebookis.

2010. aastal alguse saanud Viimsi JazzPopFest on ainus omalaadne festival Eestis, mis toob kokku jazz- ja popmuusikat laulvad koorid ja vokaalansamblid.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga