Avaleht Seltskond Noored õhuakrobaadid panevad vaatajad taaskord tsirkusesse armuma
Noored õhuakrobaadid panevad vaatajad taaskord tsirkusesse armuma

Noored õhuakrobaadid panevad vaatajad taaskord tsirkusesse armuma

Grete Gross
Foto: Rasmus Kooskora

Lizeth Wolk ja Grete Gross on käsile võtnud hulljulge plaani – tuuritada tsirkusega mööda Eestit. Ilma telgita, ilma loomadeta ja karavanirongita, kuid endiselt tsirkusele omase tehnilise meisterlikkuse ning hiilgusega. Estraadilik sära on vürtsitatud kelmika huumori ning vallatute rütmidega, rääkimaks elust tsirkusega ja tsirkuseta läbi kahe kunagise staar-artisti eluloo.

Suvisel tuuril astuvad vanaproua Martaks ja proua Helmiks kehastunud Gross ja Wolk üles Tallinnas, Kernus, Paides, Haapsalus, Moostes ja Viljandis.

“Meie jaoks on oluline tuua tsirkus inimestele lähedale, näidata ta imelist palet ja võimet kõnetada. Pea-asjalikult pakkuda publikule üks unustamatu õhtu meie seltsis, jagades parimat nostalgilisest estraadikunstist,” räägib Wolk. Gross ja Wolk on mõlemad lõpetanud SaSak Tsirkusekooli Soomes, astunud üles lavadel üle maailma, kuid pidanud sel suvel paremaks näidata kodupublikule, kuidas tsirkusesse armumine käib.

Meie jaoks on oluline tuua tsirkus inimestele lähedale, näidata ta imelist palet ja võimet kõnetada.

Grete Gross: “Proua Helmi ja Marta on oma tögamiste ja hädadega kohutavalt armastusväärsed, nendevaheline suhe ning viis olla kindlasti äratuntav kõigile. Teadmiseks vanemale publikule, kes sellise idee peale kulmu kortsutada võib, ütles etendust näinud soome vanaproua: “selleks peabki vanamutt olema, et kogu komöödiast aru saada, ma naersin terve aja pisarad silmis!””

Igavikuline õhtusöök
Foto: Janne Kaukonen

Helikeelest Ots ja Tennosaar, silmailuks pitsid ja sädelus, keelekasteks vein või piparmünditee. Fotoalbumilt pühitakse tolm, on aeg rännata mälestustesse!

On aeg rännata mälestustesse!

Lavastus on sobilik kõigile – nii Helmi ja Marta eakaaslastele kui ka neile, keda vanaduspõlv kas lähemas või kaugemas tulevikus ees ootamas on.

Lizeth Wolk
Foto: Janne Kaukonen

Vaata lavastuse treilerit SIIT!

Vaata rohkem infot lavastuse kohta SIIT või facebookist!

Kommentaarid