Avaleht Seltskond Rokimees Bryan Adams tõi Eestisse fotonäituse
Rokimees Bryan Adams tõi Eestisse fotonäituse

Rokimees Bryan Adams tõi Eestisse fotonäituse

Fotografiskas avati Bryan Adamsi näitus „Päevavalgel”.

Adamsi intiimsed ja jõulised portreed on asetanud ta ühte ritta maailma kõige hinnatumate kaasaegsete fotograafidega. Mõistagi on Adams väga tuntud eduka laulja, laulusõnade autori ja muusikaprodutsendina, kuid ka tema enam kui 20 aasta jooksul valminud fotoloomingut on saatnud tunnustus.

Näitus koosneb kolmest fotoseeriast, mis peegeldavad erinevaid tahke tema tööst portreefotograafina: kuulsusest ja glamuurist trauma ja eluraskusteni välja.

Näitusele nime andnud seeria „Päevavalgel“ (“Exposed”) fotod toovad rambivalgusesse mitmed tuntud meelelahutus-, moe- ja kunstimaailma tegelased. Adamsi fotosilma kaudu on vaatajal juurdepääs suletud ja näiliselt muretusse kuulsuste maailma. Nii nagu pealkiri ka vihjab, uurib näitus süvitsi, mis juhtub inimestega, kes on 24/7 rambivalguses ja mida ütlevad paljastavad fotod kuulsuse kohta fassaadi taga.

Esmapilgul võib tunduda, et Adamsi portreed seerias “Haavatud: sõja pärand” (“Wounded: The Legacy of War”) on äärmiselt erinevad. Fotod 2000. aastatel Afganistani ja Iraagi välismissioonidelt naasnud vigastatud Briti sõduritest toovad fookusesse konflikti ja moonutatud kehade nähtavad armid. Mitmel juhul toores ja häiriv, mõnikord humoorikas ja südantsoojendav – selles ehmatavas seerias on jäädvustatud sõjategevuse kibedad tagajärjed ja inimvaimu südikus.

Sarnast visaduselugu – ebaõnne kiuste või just selle tõttu – jutustavad ka kodutute portreed. Seeria „Kodutud” (“The Homeless”) tutvustab kodutuid, kes müüvad Londoni tänavatel ajakirja The Big Issue, mis on loodud eesmärgiga anda nendele inimestele võimalus teenida ausat tulu ja seeläbi neid taas siduda kogukonnaga. Pildid selles seerias näitavad igat inimest sügavamalt kui tema sotsiaalne taust või majanduslik seis. Loodetavasti aitavad need fotod, tõstes fookusesse just inimese enda, murda mõningaid valearusaamadele ja eelarvamustele rajatud barjääre.

Bryan Adams sündis Kanadas Kingstonis/Ontarios 1959. aastal. Temast sai kuningliku fotograafiaseltsi (Royal Photographic Society) liige 2015. aastal. Ta on loometöös jätkuvalt väga produktiivne ja pühendunud üleilmse mõjuga teemadele.

Näitus on avatud 14. juunini.

Bryan Adams. Billy Idol. Los Angeles 2008.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga