Avaleht Muusika Rüüt tegi lumise video 2015. aasta plaadi laulule
Rüüt tegi lumise video 2015. aasta plaadi laulule

Rüüt tegi lumise video 2015. aasta plaadi laulule

Ansamblil Rüüt oli plaan anda fännidele üle hulga aja kaks loodusvisuaalidega kontserti, kuid hiljutiste valitsuse otsustega lükati märtsisse planeeritud sündmused sügisesse. Fänne saavad muusikud lohutada siiski “Lumise” videoga, millega Rüüt ütleb talvele head aega ja tervitab kevadet.

Video loole “Lumine” räägib igatsusest olla loodusega seotud. Ansambli sõnul on linnastuvas ühiskonnas loodusigatsus inimesele justkui päritud väärtus. Loodus on sügaval inimeste loomuses ja omamoodi “kuues meel”. Maastikud on aga kolinud unistustesse ja unenägudesse. Neid aetakse taga looduses käies või looduspilte vaadates.

Video režissöör Mick Pedaja tunneb end uues rollis mugavalt: “Muusika ja video on käinud minu loominguprotsessis juba mõnda aega käsikäes. Tunnen, et saan nii end väljendada ka teisest küljest. Videos olevad looduskaadrid tekitavad minus isu välja minna. Ma jalutan pea iga päev õues lapsega ja tunnen, kuidas see on muutnud mu elu kvaliteeti, päevi, mõtteid positiivses suunas. Seega, minge õue, nautige loodust ja olge ikka hoitud.” Video on salvestatud Eesti Rahva Muuseumis.

Loo autor Maili Metssalu inspireerus kirjutamisel tunnete (lume)tormist: “Vahel meie sisemus justkui kuumeneb kõigest argisest üle ja tekib tohutu janu vaikuse järele. Sellisel hetkel tekitab loodusesse jõudmine tunde, et saad uuesti hingata. Avarusi rüübates langeb õlgadelt kõik liigne ja meeled puhastuvad langevate helveste vaatamisel. Nii tekib tunne, et pärast sisemist lumetormi on hommikuks tuul vaibunud ja kogu maa imeliselt lumine.”