Avaleht Seltskond SUVEREPORTER! Poolesajaseks saanud muusik Pärt Tarvas kohtleb tšellot hellalt nagu naisterahvast
SUVEREPORTER! Poolesajaseks saanud muusik Pärt Tarvas kohtleb tšellot hellalt nagu naisterahvast

SUVEREPORTER! Poolesajaseks saanud muusik Pärt Tarvas kohtleb tšellot hellalt nagu naisterahvast

Kanal2 saates “Suvereporter” käis tuntud tšellist Pärt Tarvas, kellel tänavu täitus 50 eluaastat, 45 aastat muusikas olemist ja 25 aastat ERSO-s mängimist. Viimane number jääb konstantseks, sest ERSO-ga kavatseb muusik lõpparve teha ja oma unistustes siirdub ta laia maailma, reaalsuses aga kindlasti jääb mängima C-Jamis.

Tšellokvarteti kohta ütleb ta: “Me pole akadeemilised muusikud, me teeme bändi, rokime ja suhtleme rahvaga!” Ehk siis on C-Jami repertuaaris kõigi tuntud klassikute, nagu Queen, ABBA, Led Zeppelin ja paljude teiste lugusid.

Tšelloneliku muusikuteest aga on Pärt Tarvasel palju lugusid rääkida, alates sellest, kuidas üks daam marssis bändiruumi ja teatas, et tahab kellegagi neist last saada, kuni meeldejäävaima kontserdini, kus torm viis minema telgi ja vihmast tilkuvad mehed esinesid rahvast puupüsti täis Käsmu rahvamajas. Enne kontserti on bändimeestel kuiv seadus, kuid on juhtunud, et külmas kirikus esinedes tuleb külmast kangete sõrmede elustamiseks paarkümmend grammi Jägermeistrit eelnevalt alla kulistada.

Mis aga puutub pilli, siis ütleb muusik: “Tšello on nagu naisterahvas, keda tuleb hellalt kohelda ja siis hakkab ta ilusat häält tegema.”

Vaata Suvereporterit!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga