1. Avaleht
  2. Festival
  3. Täna algab noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Täna algab noorte- ja lastefilmide festival Just Film

Täna algab noorte- ja lastefilmide festival Just Film

23. noorte- ja lastefilmide festivali Just Film avab 4. novembril Eeva Mäe film “Kellele ma naeratan?”. Avamine koostöös MUBA ja Animakooliga leiab aset Apollo Kinos Coca-Cola Plazas.

“Just Film kinnitab üha enam rahvusvahelises filmimaailmas kanda maailmatasemel noorte- ja lastefilmide festivalina. Meil on suur au võõrustada rekordarvu esilinastusi ja üle kahesaja andeka filmitegija üle maailma ning avada festival esmakordselt kodumaise esilinastusega. Festivalil linastub tänavu 52 täispikka mängufilmi, mille seast 11 filmi on maailmaesilinastused. Filmiseansidel on kohal ka filmitegijad, kellega peale linastusi saab kinosaalis muljetada,” ütles Just Filmi juht Mikk Granström.

Meil on suur au võõrustada rekordarvu esilinastusi ja üle kahesaja andeka filmitegija üle maailma ning avada festival esmakordselt kodumaise esilinastusega.

Tänavuse Just Filmi üks maailmaesilinastustest on Yousaf Ali Khani film “Eksinud” (“No Way Home”), mis räägib loo noorest Ryanist, kes kiindub üleliia tühermaalt leitud habemesse kasvanud mehesse, pidades viimast oma kadunud isaks. Üheks filmi peaosalisteks on Harry Potteri filmisaagast tuule tiibadesse saanud Josh Herdman, kes tuleb koos teiste filmitegijatega ka 4. novembril toimuvale esilinastusele. Kodupublikule on see harukordne võimalus kohtuda maailmaklassi filmitegijatega ning osaleda filmi lõpus toimuval arutelul.

Veel esilinastub ka festivalil näiteks Helena Hufnageli “Silber” (“Silber und das Buch der Träume”), mis on Amazon Studios originaalfilm. Just Filmil on au näidata esimesena maailmas samanimelisel ülimenukal romaanil põhinevat noortefilmi, sest kinolevisse film rohkem ei satu. Noortefilmi saab edaspidi vaadata ainult Prime Videos. Selle filmi maailmaesilinastus toimub 6. novembril Apollo Kino Coca-Cola Plazas.

Just Film toimub tänavu 3. novembrist 19. novembrini. Oma publikuarvu juures on Just Filmist tänaseks saanud Eesti üks suuremaid laste- ja noorteüritusi, mida igal aastal külastab kokku ligi 20 000 filmihuvilist.

Head Uudised GoodNews