Avaleht Seltskond TÄNA! Muusikud annavad dalai-laama juubeli puhul tasuta kontserdi “Headuse lävel”
TÄNA! Muusikud annavad dalai-laama juubeli puhul tasuta kontserdi “Headuse lävel”

TÄNA! Muusikud annavad dalai-laama juubeli puhul tasuta kontserdi “Headuse lävel”

TÄNA! Muusikud annavad dalai-laama juubeli puhul tasuta kontserdi Headuse lävelEesti tippmuusikud annavad täna dalai-laama 80-ndale juubelile pühendatud tasuta kontserdi Hirvepargis.

Täna tähistatakse kõikjal maailmas Nobeli rahupreemia laureaadi ja kaasaegse maailma ühe olulisema vaimse juhi Tema Pühaduse XIV dalai-laama 80. juubelit. Eestis korraldavad Budismi Instituut ja riigikogu Tiibeti toetusrühm sel puhul Hirvepargis kell 18 tasuta kontserdi „Headuse väel“, kus astuvad üles Tõnis Mägi, Riho Sibul, Sven Grünberg, Ott Lepland, Liisi Koikson, Chalice, Kärt Johanson, Arno Kalbus ja Krista Citra Joonas.

Sven Grünbergi sõnul on dalai-laama väsimatu rahu ja vägivallatuse eestkõneleja, kelle sõnum armastusest, mõistmisest ja universaalsest vastutusest omandab erilise tähenduse just praeguses konfliktiderohkes maailmas. „Dalai-laama sümboliseerib ülimat mõistmist mitte üksnes budistide, vaid kõikide mõtlevate inimeste jaoks, kes soovivad elada hoolivamas ja teistega arvestavas ühiskonnas,“ lisab Grünberg.

Esmaspäevasel kontserdil esinevad sõnavõttudega riigikogu Tiibeti toetusrühma liikmed Andres Herkel, Artur Talvik ja Yoko Alender ja Budismi Instituudi juht Sven Grünberg ning Kaire Rjadnev-Meristo Tiibeti Mastifite Ühingust.

Kontserdil loetakse ette Mart Laari koostatud ühisavaldus ja õnnesoovid auväärsele juubilarile.

Vabaõhulava kõrval on avatud väike telk, kust leiab lähemat infot dalai-laama ja Tiibeti kohta. Samuti on seal võimalik salvestada oma isiklik sõnum või soov, mis edastatakse dalai-laamale tema Londoni esindaja vahendusel.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga