Avaleht Film VILBRE JA KIVIRÄHK! Ilmus komöödia “Eesti matus” esimene reklaamklipp
VILBRE JA KIVIRÄHK! Ilmus komöödia “Eesti matus” esimene reklaamklipp

VILBRE JA KIVIRÄHK! Ilmus komöödia “Eesti matus” esimene reklaamklipp

Eesti sünnipäeva soojenduseks jõuab vaatajateni Rene Vilbre ootamatutest ja pöörastest olukordadest pungil kodumaise komöödiafilmi “Eesti matus” tuliuus treiler.

Kaubanduskeskustes pensionikindlustusi müüv noor Andres tutvub tööpostil mustanahalise tüdrukuga ja armub. Andrese uus armastatu Lee osutub vabameelseks maailmaränduriks, kellele eestlaste mammonaorjus ja töökultus arusaamatuks jäävad. Naiivsete unistuste tuules otsustavad noored suunduda laia ilma õnne otsima, kuid ootamatult peab Andres minema vanaisa matustele. Pahaaimamatult võtab ta sinna kaasa Lee. Matustele on kokku sõitnud kirev seltskond sugulasi ja tuttavaid ning nagu eestlastele omane, kisub kurb sündmus õhtu arenedes vägisi koomiliseks. Õhku kerkivad eestlastele ürgomased vaidlused võtavad lausa hüperboolseid mõõtmeid, tekitades arusaamatusi ka Andrese ja Lee suhetes.

Naerutavate ja samas ka mõtlemapanevate sündmuste keerises lähevad lootusetult segi pulmad ja peied ning põrkub eestlaste rahvuskonservatiivne maailmavaade liberaalsete euroopalike väärtustega.

“Eesti matus”, mille aluseks Andrus Kivirähki samanimeline tähtteos, jõuab kinodesse taasiseseisvumispäeval, 20. augustil.

Osatäitjad: Ago Anderson, Sandra Ashilevi, Markus Habakukk, Hilje Murel, Peeter Oja, Merle Palmiste, Jan Uuspõld, Anna Sergejeva ja Tambet Tuisk.

Film valmis Taska Filmi, Apollo Film Productionsi ja Filmivabriku koostootmisel. Filmi tootmist toetasid LHV Pank, Škoda, Elisa, Kanal 2 ja Liviko.