Vaimuhaiglas elavast täpikunstnik Kusamast valmis dokumentaalfilm “Kusama: lõpmatus”
Maailma üheks tuntuimaks kunstnikuks peetakse 89-aastast jaapanlannat Yayoi Kusamat, kelle loodud täppidega maalid ja installatsioonid hullutavad inimesi üle maailma.
Juba aastakümneid vaimuhaiglas elavast Kusamast valmis sel aastal dokumentaalfilm “Kusama: lõpmatus”, mis linastub nii täna kui ka esmaspäeval moefilmide festivali MoeKunstiKino raames Sõpruse kinos.
Kuigi Kusama on peamiselt tuntud akrüülmaalide, pehmete skulptuuride ja kütkestavate installatsioonide loojana, on tal karjääri jooksul olnud palju kokkupuuteid ka moemaailmaga.
- Kusama dekoreeris juba lapsena enda riideid täppidega, et oma mässumeelsust väljendada.
- 60ndatel korraldas USA-sse kolinud Kusama New Yorgis erinevaid häppeninge, muu hulgas ka mitmesuguseid moeetendusi.
- 1968. aastal avati Bloomingdalesi kaubamajas “Kusama Corner” ehk “Kusama nurk”, kus müüdi kunstniku loodud avangardistlikku moodi. Tegemist oli tõeliselt omanäoliste rõivastega, millel augud näiteks rindade või tagumiku kohal.
- 70ndatel valmistas Kusama nn. orgia-riideid, mida sai mitu inimest samaaegselt kanda.
- 2009. aastal kujundas Kusama käekotikujulise täppidega kaetud telefoni “Handbag for Space Travel, My Doggie Ring-Ring”, millega oli kaasas koerakujuline ümbris. Teiseks kujunduseks sai täpiline telefon “Dots Obsession, Full Happiness With Dots”, mis oli samasuguses täpilises karbis. Mõlemat telefoni valmistati limiteeritud koguses ehk vaid 1000 tükki.
- 2011. aastal lõi Kusama koos Marc Jacobsiga erikollektsiooni Louis Vuittoni kaubamärgi jaoks.
- 2011. aastal kujundas Kusama Lancome kaubamärgi erikollektsiooni, kuhu kuulus kuus huuleläiget.
- Kusama on paljud enda rõivad ise kujundanud. Tänapäeval on tema “kaubamärgiks” punane parukas ja täpilised rõivad.