1. Avaleht
  2. Festival
  3. Animatsioonifestival Animist Tallinn ootab uusi filme
Animatsioonifestival Animist Tallinn ootab uusi filme

Animatsioonifestival Animist Tallinn ootab uusi filme

Alates 17. jaanuarist on kõigil filmitegijatel üle kogu maailma võimalik esitada oma värskeid animafilme animatsioonifestivali Animist Tallinn võistlusprogrammidesse. Festivalil on kaks võistluskategooriat – parim lühianimatsioon ja parim tudengi lühianimatsioon. Filme saab esitada kuni 30. aprillini.

Parima lühianimatsiooni preemia 3000 eurot on välja pannud Tallinna linn, parimat tudengianimatsiooni auhinnafond on 500 eurot ning selle paneb välja Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakond.

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja: „Tallinna filmi- ja festivalimaastikud on küll omajagu kirevad, kuid täitmata nišše leidub. Väga võimas, kuidas Animist neist ühe olulise juba oma esimesel tegutsemisaastal veenvalt täitis. Loodetavasti aitab Tallinna linna toetus festivali peapreemia suurendamiseks äratada filmitegijates alustava festivali vastu suuremat huvi ja usaldust, mis omakorda tähendab tallinlastele põnevamat ja kõrgetasemelisemat programmi.“

Võistlusprogrammi saab esitada lühianimatsioone, mis on valminud peale 1. jaanuari 2020. Festivali programm kuulutatakse välja juunikuus.

Animist Tallinn leiab 2022. aastal aset juba teist korda ning toimub 17.-20. augustini. Festivali eesmärgiks on tutvustada Eesti publikule kaasaaegse lühianimatsiooni paremikku, tõsta ning mitmekesistada filmihuvilise publiku teadlikkust kaasaegsest autorianimatsioonist. Animist Tallinn tutvustab laiemale publikule uusi Eesti animafilme ja animatsiooni kui kunstiliigi mitmekesisust. Festivali keskuseks 2022. aastal on kino Sõprus, kus linastub festivali põhiprogramm.

2022. aastal on festivali teemaks “Jutuvestjad”. Programm tutvustab maailma eri paigus levinud jutuvestmise traditsioone ja uurib nende seost filmi ning animatsiooniga. Programmi kureerivad festivali kunstiline juht Priit Tender ja Tallinna Ülikooli sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia dotsent Carlo Cubero.

Festivali korraldab MTÜ Animist Tallinn.

Head Uudised GoodNews