Avaleht Seltskond DDT esineb Tallinnas koos Eesti Rahvusmeeskooriga
DDT esineb Tallinnas koos Eesti Rahvusmeeskooriga

DDT esineb Tallinnas koos Eesti Rahvusmeeskooriga

DDT
DDT

Legendaarse Venemaa rokkansambli DDT 15. veebruaril Tallinna Tondiraba Jäähallis toimuva kontserdi erikülaline on Eesti Rahvusmeeskoor (RAM).

RAMi direktori Indrek Umbergi sõnul pöördusid kontserdi korraldajad RAMi poole ettepanekuga osaleda 15 veebruaril Tallinnas toimuval kontserdil. „Me arutasime RAMi kollektiivi sees ideed ja leidsime selle olevat väga põneva. Rahvusmeeskooril on käimas 70 . juubelihooaeg ja ees seisab mitmeid huvitavaid projekte. Ühiskontsert Venemaa ühe lugupeetuma muusiku Juri Ševtshuki ja DDT kollektiiviga kaunistab kindlasti seda hooaega. Rahvusmeeskooril saab kontserdil olema külalisesineja osa ning milline täpselt, seda saab publik juba ise nautima tulla,“ sõnas Umberg.

19. detsembril toimus DDT viimane esinemine 2014. aasta Venemaa tuuri raames ning 2015. aasta rahvusvaheline turnee algab just Tallinnast 15. veebruaril. Pärast esinemist Tallinnas külastab DDT oma kontserdiga Vitebskit, Gomelit, Bresti, Minskit, Berliini, Prahat, Viini, Münchenit, Offenbachi ja Essenit.

DDT Tallinna kontserdi pressiesindaja Aleksandra Moorasti sõnul on bänd valinud oma Euroopa-tuuri esimeseks peatuskohaks spetsiaalselt meie pealinna. „DDT muusikud tunnistavad, et Tallinnale kuulub nende südameis eriline koht. Varem on DDT esinenud meie juures erinevates paikades – Linnahallis, Saku Suurhallis ja Lauluväljakul – ning igal pool võttis eesti publik neid hästi soojalt vastu. Enne intensiivset rahvusvahelist ringreisi soovivad nad üht positiivset energialaengut – esinemisest sõbraliku publiku ees, armastatud ja enda jaoks tuttavas linnas,“ ütles Moorast ja lisas, et DDT ühine esinemine Eesti Rahvusmeeskooriga pakub Tallinna publikule enneolematut muusikalist kogemust.

RAM
RAM

Ansambli kauaaegne liider ja laulja on Juri Ševtšuk, kes on oma muusikutest kolleegidega olnud juba üle 30 aastat võimude kriitik ja rahva lemmik. Juri Ševtšuk ja DDT esitavad Tallinnas nii vanu superhitte kui ka laule oma uuelt plaadilt «Прозрачный» („Läbipaistev“). Ševtšuki sõnul on uue albumi lood lüürilised, helged ja „põhjendamatult positiivsed“, kuid just kõige raskemal ajal tekib vajadus naeratada ja jääda inimesteks, näidates keelt lootusetusele ja masendusele.

Viimati esines DDT Tallinnas 2010. aasta sügisel. Nii mõnigi eestimaalane sai DDT kontserti nautida möödunud aasta juunis Armeenia pealinnas, kui Ševtšuki ja tema bändi esinemisega kulmineerus rahvadiplomaatia missioon „Kõik sõidavad Jerevani“.

Loominguline kollektiiv on endiselt nõutud ja populaarne publiku seas, kes oskab hinnata laulutekstide sügavat mõtet ja muusikute tõelist annet. Ansambli liidri mässuvaim süstib kuulajatesse tohutu energialaengu – Ševtšuk annab endast kõik, sundides ka saali endaga ühes taktis hingama. Temas on oskuslikult ühendatud lüürilisus ja igavese võitleja tarmukus, terav sotsiaalne närv ja tundlikkus. Seepärast on iga kontsert mitte ainult muusikaline nähtus, vaid ka isiklik sündmus nii muusikutele endale kui ka neile, kellele saab osaks kaua oodatud kohtumine oma lemmikutega.

Erilist tähelepanu pöörab DDT kvaliteetsele helile ja tehnilisele varustusele, seepärast paistavad nende kontserdid alati silma laitmatu heli poolest. Uues Tallinna Tondiraba Jäähallis luuakse DDT kontserdiks eraldi fännide tsoon. Samas on kontserti võimalik jälgida ka tribüünilt.

DDT kontserdi piletid on müügil Piletilevis.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga