Avaleht Film Esimest Eesti venekeelset telesarja „Lasnagorsk“ tunnustati rahvusvahelisel telefilmide festivalil
Esimest Eesti venekeelset telesarja „Lasnagorsk“ tunnustati rahvusvahelisel telefilmide festivalil

Esimest Eesti venekeelset telesarja „Lasnagorsk“ tunnustati rahvusvahelisel telefilmide festivalil

16.-19. septembrini Moldovas toimunud rahvusvahelisel telefilmide festivalil TEFI-Sodružestvo sai tunnustust ka Eesti esimene venekeelne telesari „Lasnagorsk“.

Festivalist võttis osa 12 riiki, sh Venemaa kuulsad telesarjad, Boriss Hlebnikovi „Tavaline naine“ ja Semjon Slepakovi „Kodune vangistus“.

„Sarja võttegrupp siiralt tänab rahvusvahelist žüriid tunnustuse eest. Tahaksime uskuda, et tänu sellele näevad sarja ka teiste riikide televaatajad. Sest “Lasnagorsk” ei ole ainult Tallinnast või Eestist, see on inimeste suhetest ja oskusest ületada probleeme tavaelus,“ kommenteeris võitu rahvusvahelisel festivalil sarja tegevprodutsent Darja Saar.

“Lasnagorsk” on esimene Eesti venekeelne telesari eesti-vene pere elust Lasnamäel. Sari esilinastus 2018. aastal rahvusvahelisel filmifestivalil PÖFF. Režissöör Irina Vassiljeva, peaprodutsent Jana Pavlenkova, Kinokubrik Production. Osades Vladimir Barsegjan, Maša Polikarpova, Toomas Tross, Anastassia Koleda, Artjom Firsov, Marat Aljautdinov, Evelina Sakuro.